Iljazaj: Problemi zgjedhor fillon me ndryshimet kushtetuese të njëanshme

I ftuar në “PolitikOn” nga Alfred Lela në RTV Ora,  pedagogu Ervis Iljazaj u shpreh se problem janë ndryshimet kushtuese të cilat i konsideroi si të njëanshme.

Ervis Iljazaj: Për mua problemi zgjedhor fillon me ndryshimet kushtetuese. Ato të 23 korrikut, që për mua janë të njëanshme, sepse është lënë gjysma e Shqipërisë jashtë. Nga ana e përmbajtjes kjo nuk është në rregull. Janë bërë ndryshime të njëanshme. Unë mendoj se këtë nuk po e falin ndërkombëtarët.

Mazhoranca e ka përdorur opozitën parlamentare për të bërë ndryshimet kushtetuese duke u premtuar hapjen e listave. Nëse nuk miratohen me konsensus atëherë nuk janë ndryshime kushtetuese.

Ngjarja paraprake

Shqiptari nga balta tek përballja me Messin dhe Ronaldon në Champions

Ngjarja e ardhëshme

Zhvillime dramatike në luftën Armeni - Azerbajxhan, goditen aeroplanë e helikopterë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian