Ilir Hasani thirrje qytetarëve: Kujdes, kujdes kujdes, respektoni masat

Zëvendësministri i Shëndetësisë, mjeku Ilir Hasani në ‘Facebook’ bëri thirrje që të respektohen masat kundër përhapjes së coronavirusit.

“E di se do të më urreni, e di se do të më shani, e di se qindra të thëna e të pa thëna do t;i thoni për mua. Po ashtu e di se një pjesë e juaj nuk e besoni, një pjesë e dini por nuk doni ta besoni, ndërsa ju të tjerët e shihni larg vetes tuaj. Vëllezër, motra, miq, dhe gjithë ju të dashurit e mi, COVID 19 është realitet i tmerrshëm, armik i pabesë, një hije që vjen pa gjurmë, e na len plot dhimbje. Na merr prindër, motra, vëllezër, por na merr edhe bijë e bija”, shkruan Hasani.

Hasani thotë se zjarri djeg aty ku bie dhe se dhimbja përvëlon vetëm ato zemra që prek.

“Të dashur, kujdes, kujdes kujdes, respektoni masat! Mbroni veten, mbroni prindërit, vëllezërit, motrat, fëmijët. Mbrohuni”, shkruan Hasani duke ngushëlluar familjen Mamuti nga Likova e Kumanovës.

 

Ngjarja paraprake

Kryeministri britanik: Spitalet shumë shpejt do detyrohen të zgjedhin mes pacientëve

Ngjarja e ardhëshme

Ronaldo mbinjerëzor, kthehet me dygolësh pas izolimit, Lazio “çmendet” në shtesë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian