Ibër Alaj sqaron vendimin e Qeverisë: Ndalohen aktivitetet në hapësira të mbyllura dhe të hapura

Ushtruesi i detyrës së sektetarit të përgjithshëm në MKRS, Iber Alaj, ka publikuar vendimin e Qeverisë për sportin.

Alaj ka shkruar se aktivitetet ndalohen edhe në hapësira të hapura, raporton Gazeta Olle.

Lejohen vetëm aktivitetet ndërkombëtare që zhvillohen në Kosovë.

“Sqarim: Pezullimi i Pikës.12.Ndalon aktivitetet sportive ne hapësira te mbyllura dhe hapura,për veq aktiviteteve nderkombëtare të cilat janë në fazen kualifikuese për Kombetaret e Kosovës e që luhen në Republiken e Kosovës!”, shkroi Alaj në Facebook.

Ngjarja paraprake

GRUBI: Asnjë udhëheqës serb, qoftë politik apo ushtarak nuk bartë përgjegjësi për krimet në Kosovë

Ngjarja e ardhëshme

Osmani: Bllokada nga Bullgaria mossukses, por vendimi përfundimtar merret nga Këshilli i Ministrave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian