I vetmi përfaqësues nga Kosova në finalen e Kampionatit Evropian

Sot do të zhvillohen meçet finale të Kampionatit Evropian U-17 dhe U-18 në boks. 

I vetmi përfaqësues i Kosovës në Finalen e Kampionatit Evropian, që po mbahet në Budvë (12-23 nëntor 2020), do të jetë gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli.

Ai do të ndajë drejtësinë dhe që është edhe një lajm shumë i mirë për vet shtetin e Kosovës.

Demolli deri me tash ka referuar disa meçe dhe është vlerësuar me notë jashtëzakonisht të mirë nga vëzhguesit.

Demolli është gjyqtari më i mirë në vendin tonë dhe ndër më të mirët në Evropë.

Ngjarja paraprake

GRUBI: Parimi i vetëvendosjes për gjuhë dhe identitet nuk përcaktohet me traktate, por me parime të së drejtës hyjnore

Ngjarja e ardhëshme

Iu është bërë lidhja e mërzitshme? 4 mënyra që do t’ju ndihmojnë të dilni nga rutina

të fundit nga

Tuchel në histori

Trajneri i Chelseas, Thomas Tuchel është bërë trajneri i parë në histori të Premierligës që mban portën