I përkeqësohet gjendja Trumpit, dërgohet me helikopter në spital

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, po dërgohet me helikopter në Qendrën Kombëtare Mjekësore Ushtarake, Walter Reed, ku do të qëndrojë për disa ditë, konfirmon Shtëpia e Bardhë.

Donald Trump rezultoi pozitiv me koronavirus gjatë ditës së sotme.

Në një deklaratë, Shtëpia e Bardhë tha se Trump mbetet në humor të mirë, ka simptoma të lehta dhe ka punuar gjatë gjithë ditës./Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Paralajmërimi i shkenctarëve: Vaksina efikase nuk do të na rikthej në normalitet gjatë pranverës

Ngjarja e ardhëshme

Madridi përgatitet për një izolim të dytë "kaotik" shkaku i pandemisë COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian