I infektuar me Covid mjeku neurolog shtrohet në spital

Infektimit me koronavirus nuk i ka shpëtuar as mjeku Drini Dobi.

Neurologu në qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” është infektuar me COVID dhe aktualisht po trajtohet në spital.

Mësohet se gjendja e mjekut është stabël. Drini Dobi u prek nga sëmundja pak ditë më parë.

Duke qenë në vijën e parë, mjekët janë më të rrezikuarit për t’u infektuar nga koronavirusi.

Ngjarja paraprake

Corona u përhap në Itali e Europë që në shtator 2019

Ngjarja e ardhëshme

Qeveria Hoti nuk e kuptoi djallëzinë e Vuçiqit

të fundit nga