I dha drogë në burg me anë të puthje, akuzohet për vrasjen e të dashurit

Rachal Dollard nga Tenesit është arrestuar gjatë fundjavës lidhur me vdekjen e të dashurit të saj, Joshua Brown.

Dollard akuzohet për vrasje, pasi i dashuri i saj vdiq nga overdoza, me drogën që ajo ia dha në burg me anë të puthjes, shkruan People.

Sipas departamentit të Tenesisë, Rachal Dollard u arrestua në fundjavë për vrasjen e Joshua Brown, një i burgosuar i dënuar me 11 vite për akuza droge. Departamenti e akuzoi Dollrad se gjatë kohës ajo vizitoi Brown në burg, e reja i transferoi me anë të një puthjes një sasi droge sa një top, që përmbante metamfetamine.

Sipas njoftimit për shtyp, Brown vdiq në spital.

“Ky incident tregon për rreziqet reale të futjes së kontrabandës në burgje dhe pasojat që pasojnë,” tha në një deklaratë David Imhof, Drejtor i Zyrës së Hetimeve dhe Sjelljes në TDOC.

“Agjencia jonë do të ndjekë ndjekjen penale kundër çdo individi që kërcënon sigurinë dhe sigurinë e stafit tonë, burrave dhe grave në paraburgimin tonë dhe objekteve tona”.

Përveç akuzës për vrasje, Dollard është akuzuar edhe për futjen e kontrabandës në një objekt penal.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shtetësi në këmbim të investimeve, Berisha: Thirrje kriminelëve për të ardhur në Shqipëri

Story i radhës

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck përgatiten për ceremoninë martesore me VIP-a

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish