Hysen Durmishi për rrugën Tetovë-Prizren: Do ta realizojmë se s’bën ndryshe

Zëvendëskryeministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, shpërndau videon e kryeminsitrit të Kosovës, Albin Kurtit për rrugën Tetovë-Prizren që planifikohet të ndërtohet.

E për këtë Durmish thtoë se do ta realizojnë sepse s’bën ndryshe.

”Është një projekt që ishte ëndërr e kahmotshme e kombit tonë. Do ta realizojmë se s’bën ndryshe”, ka shkruar Durmishi në Facebook

Për këtë projekt Kurti ka shkruar në Facebook, teksa ai të dielën vizitoi Prizrenin ku u takua me kryetarin e kësja komune, Shaqir Totaj.

Story i mëparshëm

Hera e tretë që viziton jugun e vendit, ish-kryeministri britanik Tony Blair mbërrin me helikopter në Himarë!

Story i radhës

‘Larg belasë’, Juli ngacmon dhe paralajmëron Vedatin?

Të fundit nga