Hungaria dhe Polonia shohin raste rekord

Hungaria dhe Polonia janë vendet e fundit që shohin raste rekord të koronavirusit ditor, ndërsa Evropa po përplaset me një valë të dytë, raporton BBC.

Polonia shënon  21,897 rate të shtunën dhe Hungaria rekord ditore prej 3,908.

Ndërkohë kancelari i Austrisë njoftoi masa të reja bllokimi duke përfshirë një shtetrrethim nga 20:00 në 06:00.

Sllovakia po teston të gjithë mbi moshën 10 vjeç që të përpiqen të ndalojnë përhapjen e sëmundjes atje.

Projekti për të testuar katër milion njerëz në vend, ku infeksionet janë rritur, pritet të zgjasë gjatë dy fundjavave.

Ngjarja paraprake

Mos u habisni kur ta shihni në bashkëpunim me Tayna-n! E tha vetë Rina

Ngjarja e ardhëshme

​Ngjarjet e datës 1 nëntor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian