Humbje e thellë e Maqedonisë së Veriut

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, me 0:3 u mund nga Gjeorgjia në takimin e tretë të edicionit të ri të Ligës së Kombeve.

Pas pjesës së parë pa gola, mysafirët shënuan 3 gola dhe fituan pikë maksimale nga kjo sfidë. Ndërkohë për Maqedoninë ishte disfata e parë në Shkup në de Gjeorgjia, kur Kverskili morri një dhuratë nga Vellkovski, por gjuajtja e tij u ndal pa problem nga portieri Dimitrievski.

Në minutën e 17, kombinim i Alioskit dhe Trajkovskit, ndërsa ky i fundit dërgon topin për disa centimetra jashtë portës gjeorgjiane. Pak më vonë, në minutën e 25-të, Çurlinov prodhoi një solo aksion, por goditja shkoi mbi portë. Mysafirët u përgjigjën në minutën e 30, me një goditje të fortë nga distanca, por që u ndal nga portieri Dimitrievski.

Në minutën e 31-të, Çurlinov asistoi brenda zonës për Elmasin, goditja e të cilit u ndal nga portieri mysafirë. Dy minuta më vonë, Bardhi dërgon topin mes disa lojtarëve mysafirë në zonën e Gjeorgjisë, por Alioski arrin vetëm të gjuajë, duke mos rrezikuar portën mysafire. Në minutën e 40-të, Ristovski shfaqet në rolin e asistuesit në 16 metra, ndërsa goditja e Elmasit, nuk shqetëson portierin mysafirë, Mamadsrshvili.

Në pjesën e dytë, në minutën e 47-të, Enis Bardhi prodhoi një predhë të vërtetë nga 30 metra, por në vendin e duhur ishte portieri mysafirë.

Në minutën e 52, një kundërsulm i shpejtë të cilin e shfrytëzon mjaft mirë Budu Zividzadze për të sjellë epërsi për mysafirët. 0-1. Dy minuta më vonë, krosi në zonë , por tani goditja e uelet e deritanishme me Gjeorgjinë.

Pas matjes së forcave në terrenin e gjelbër, rastin e parë e kishtKvaskervilit shkon mbi portë. Në minutën e 62-të erdhi edhe goditja e dytë në portën e Maqedonisë, kur Kvaratskvelia gjuan fortë nga 16 metra, ndërsa topi nga shtylla përfundon në rrjetën e Dimitrievskit për 0-2.

Në minutën e 76, ishte një solo aksion i Elmasit, por goditja e tij u ndal lehtë nga portieri mysafirë, ndërsa me këtë rast mesfushori i Maqedonisë lëndoi muskulin e këmbës. Dhe në minutën e 83, vjen goditja e tretë për Gjeorgjinë, kur pas një goditja të lirë, Kitiashvili në shtyllën e dytë shënon pa u penguar nga askush.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dy viktima nga moti i keq në Shqipëri

Story i radhës

Disa të vrarë pas të shtënave në një fabrikë në SHBA, i dyshuari qëllohet nga policia

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish