Humbja nga Sampdoria, deklarohet Antonio Conte

Interi ka pësuar humbje nga Sampdoria në xhiron e 16-të të Serie-A duke i dhënë kështu mundësi Milanit që të shkëputet në katër pikë, gjithmonë nëse “Rossonerët” do të triumfojnë sonte në përballje me Juventusit në “San Siro”.

Trajneri Antonio Conte pas ndeshjes ka deklaruar se ata kanë merituar më shumë nga sfida me skuadrën xhenoviane por që edhe fati ishte kundër skuadrës së tij.

“Ishte një lojë mjaft e çuditshme. Ne e gjetëm veten duke shkuar nga një penallti e humbur në pësimin e dy golave me sukses, ”tha trajneri për “Sky Sport Italia”.

“Qartë, kjo shkaktoi vështirësi, por ekipi luajti mirë dhe kishte krijuar mundësi të shumta shënimi. Ishte një ndeshje e çuditshme.”

“Ishte e vështirë të ktheheshim nga 2-0, edhe pse u përpoqëm deri në fund.”, shtoi Conte në fund.

Ngjarja paraprake

Rama: Presidenti Erdoğan dhe Republika e Turqisë i qëndruan pranë Shqipërisë

Ngjarja e ardhëshme

Ajo çfarë mjekët e quajtën “ftohje e thjeshtë” gjatë shtatzënisë së nënës, e la foshnjën të paaftë për të folur e ecur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian