Humbin jetën edhe 2 civilë azerbajxhanas në sulmet armene

Edhe dy civilë kanë humbur jetën si pasojë e sulmeve të ushtrisë armene ndaj vendbanimeve civile të Azerbajxhanit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Kryeprokuroria e Azerbajxhanit tha në një deklaratë se forcat armene kanë shtënë intensivisht me raketa dhe artileri në qytetin Terter.

Dy persona kanë humbur jetën pasi një predhë artilerie ka qëlluar një shtëpi në fshatin Cemilli në Terter, ndërsa një person është plagosur, njoftohet në deklaratë.. .

Ngjarja paraprake

Zbulohen detajet e vdekjes, i moshuari 60 vjeçar u rrëzua nga zetori

Ngjarja e ardhëshme

MEA ia dhuron Policisë së Kosovës një veturë të blinduar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian