Humbi jetën nga atentati me tritol, zbulohet e shkuara e errët e Aleksandër Sadikajt

Detaje të reja dalin në dritë nga atentati me lëndë plasëse që i mori jetën mesditën e kësaj të shtune 27-vjeçarit Aleksandër Sadikaj.

Mësohet se i riu ka qenë i proceduar më herët për një tentativë për vrasje, me origjinë nga qyteti i Beratit. Pista e hakmarrjes, mbetet deri tani shkaku kryesor i dyshuar për këtë ngjarje të rëndë të ndodhur sot në kryeqytet.

Mjeti që drejtonte Sadikaj, ishte duke lëvizur nga Tirana në drejtim të Elbasanit, në momentin kur shpërtheu lënda plasëse, e më pas flakët në makinë.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë, ekipi antieksploziv i RENEA-s dhe Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Në vendin e ngjarjes ka mbërritur po ashtu dhe drejtori i Policisë së Tiranës, Lorenc Paganika, i cili i është bashkuar grupit hetimor që po mbledh provat.

Fillimisht Sadikaj u pa i gjymtuar në rrugë, por si pasojë e plagëve të marra, ai humbi jetën disa minuta më vonë.

Burime bëjnë me dije se Sadikaj udhëtonte i vetëm në momentin e shpërthimit të lëndës plasëse, e cila dyshohet se është komanduar me telekomandë.

Autorët e kanë vendosur në makinën e Sadikajt, dhe më pas kanë kryer shpërthimin e saj, në një nga zonat me trafikun më të dendur në kryeqytet.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Universiteti i Tetovës, përfundojnë studimet studentët e gjeneratës 2021/22

Story i radhës

Dafina Zeqiri shfaqet mahnitëse në bikini

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish