Humbën jetën në aksident, 32-vjeçari italian festoi ditëlindjen me shokun në Sarandë para se të ndodhte tragjedia

Sipas burimeve nga mediat italiane, bëhet me dije se Gritto dhe Tizzano po ktheheshin nga një klub, pasi festuan ditëlindjen e këtij të fundit.

Aksidenti i rëndë ndodhi në orët e para të mëngjesit të sotëm (24 gusht), ku humbën jetën dy persona dhe dy të tjerë mbetën të plagosur.

Sipas raportimeve nga policia, automjeti “Mercedes Benz” që u përplas me motomjetin tip “Honda” ku ndodheshin dy shtetasit Italian, Domenico Gritto dhe Vicenzo Tizziano, që ndërruan jetë, drejtohej nga një 17-vjeçar, ndërsa pasagjer ishte një 16-vjeçar.

Të dy të rinjtë janë dërguar në spital pas përplasjes për të marrë ndihmë mjekësore, ndërkohë që dy shtetasit italianë humbën jetën.

Njoftimi i Policisë:

Sarandë/Informacion paraprakRreth orës 03:00 të datës 24.08.2023, në aksin rrugor Sarandë-Ksamil, në vendin e quajtur “Hidrovor”, automjeti tip “Mercedes Benz”, me drejtues shtetasin E. R., 17 vjeç, është përplasur me një motomjet tip “Honda”.

Si pasojë e përplasjes kanë humbur jetën shtetasi italian D. G., 24 vjeç dhe një shtetas tjetër, ende i paidentifikuar, që udhëtonin me motomjetin tip “Honda”

Drejtuesi i automjetit, shtetasi E. R. është dërguar në spital, bashkë me shtetasin M. R., pasagjer në automjet.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Story i radhës

LIVE: Rrëzimi i avionit në Rusi deklarohet Zelensky/ Vijnë ndihmat e reja për Ukrainën

Të fundit nga

Hasani tremb Tiranën

Florent Hasani me shumë mundësi e humbet derbin me Partizanin.  Burime nga klubi bardheblu bëjnë me