Hoxhë Bajrami ka disa fjalë, për ata që u lutën për shërimin e tij

Hoxhe Zekirija Bajrami shkruan:

Kur unë sëmurem Ai më shëron.

Vëllezër dhe motra të nderuara, miq e dashamirë, në pa mundesi që të ju falenderoj dhe të ju shpreh mirnjohjet e mia të përzemërta për duatë dhe kujdesin tuaj, unë e lus Allahun e Lartëmadhëruar që të gjithë juve dhe familjet tuaja të ju mbrojë nga çdo e pa dashur në jetën e ksaj bote. Kurse në Ahiret të ju shpërblej me xhennetin Firdeus, në fqinjësi të Pejgamberit alejhi selam!

Allahumme Amin ja Rabbel Alemin!

Ngjarja paraprake

Messi i lodhur

Ngjarja e ardhëshme

Mot i ngrohtë në fundjavë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian