Hoxha: Qeveria e kënaqur nga numri i qytetarëve të regjistruar në diasporë

Qeveria është e kënaqur nga numri i qytetarëve të diasporës ndaj regjistrimit, tha zëdhënësi i qeverisë Muhammed Hoxha sot në një konferencë për shtyp. Siç tha ai, janë tejkaluar të gjitha gabimet teknike të cilat u shfaqën në fillim  dhe se Qeveria mbetet e përkushtuar për këtë operacion statistikor.

“Duam t’ju informojmë se deri më sot, 19 mars, nga diaspora gjithsej janë vetë-regjistruar mbi 82 mijë bashkëqytetarë tanë.Numër më të madh të qytetarëve të regjistruar ka në Zvicër mbi 26 mijë, pastaj në Gjermani, rreth 19 mijë, vijon Italia, ku janë vetë-regjistruar mbi 10 mijë qytetarë,u shpreh Hoxha

Ngjarja paraprake

GRUBI: Deri më sot kemi 82 mijë të regjistruar nga DIASPORA, 5 mijë plus për 24 orë

Ngjarja e ardhëshme

Australia do të vazhdojë përdorimin e vaksinës AstraZeneca

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian