Hoxha nga OEMVP-ja thirrje diasporës që të regjistrohet

Kryetari i Odës Ekonomike të Maqedonisë së Veri-Perëndimore, Nebi Hoxha ka ftuar diasporën që të regjstrohet.

Në thirrjen e tij, Hoxha tregon se pse regjistrimi është i rëndësishëm.

“Statistikat janë baza mbi të cilën varet shpërndarja e buxhetit, investimet kapitale, subvencionet, ligji për përdorimin e gjuhës shqipe dhe perspektiva jonë”, tha në thirrjen e tij Hoxha./TV21

Regjistrimi i diasporës ka filluar më 1 mars, ndërkaq pritet të përfundojë më 21 prill.

Mërgimtarët, mund të vetëregjistrohen nëpërmjet ueb faqes “census.stat.gov.mk”.

Burimi: TV21

Ngjarja paraprake

‘Globi i madh i kristaltë’ për Vlhovan dhe ai i vogli për Liensbergerin

Ngjarja e ardhëshme

Erdogan tërheq Turqinë nga një marrëveshje ndërkombëtare kundër dhunës ndaj grave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian