Hoxha: Inkurajoj opozitën të zgjohet nga gjumi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujrave, Arjanit Hoxha nga radhët e Besës, i ftuar në click-plus ka folur rreth qeverisjes së Lëvizjes Besa dhe opozitarizmin e saj disa vjeçar.

Ministri Hoxha ka thënë se Besa është faktor kyç në qeverinë Zaev 2. Më tej Hoxha ka inkurajuar opozitën shqiptare që të zgjohet nga gjumi dhe të merr shembull Besën kur ajo ishte në opozitë.

Gjithashtu Hoxha ka deklaruar se Besa do të qeverisë ndryshe nga subjektët tjera politike, duke vendosur rend dhe disiplinë shtet.

Ngjarja paraprake

A humbet ky rast, o Paqarad?

Ngjarja e ardhëshme

Learta e ka veshur me komplete, Matini po duket si burrë i vogël

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian