Hoti: Malisheva nga sot pjesë e rajonit të Prizrenit

Komuna e Malishevës nga sot do të jetë pjesë e rajonit të Prizrenit, ndërsa deri tani ishte me atë të të Gjakovës.

Kjo është bërë e ditur nga kryetari i LDK’së në Malishevë, Bajrush Hoti përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Ai ka thënë se tani Malisheva do të jetë pjesë e rajonit të Prizrenit.

“Malisheva 04 Prizren urime”, ka shkruar Hoti.

Image
Ngjarja paraprake

Roma përshpejton kontaktet për talentin amerikan!

Ngjarja e ardhëshme

Maqedoni e Veriut, 10 të vdekur dhe 166 raste të reja me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian