Horoskopi javor për periudhën nga 16 – 23 maj

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21 mars – 19 prill)

Puna: Të gjitha përpjekjet do të jenë të frytshme nëse besoni në forcën tuaj dhe nuk dorëzoheni. Mos jini naivë dhe lakmitarë, përpiquni të mos shpenzoni para për lojërat e fatit, sepse fati nuk është me ju dhe nuk do t’ju shumëfishojë financat. Kjo është një periudhë e favorshme për ata që merren me art, sepse do të kenë mundësi të krijojnë diçka të mrekullueshme, dhe do të mund ta prezantojnë atë në mënyrë adekuate.

Shëndeti: Kjo është një periudhë e rritjes dhe zhvillimit intensiv personal. Dilni në natyrë, relaksohuni, shijoni vetminë dhe mbusheni me energjinë që ju nevojitet për periudhën e ardhshme.

Dashuria: Për momentin keni nevojë për privatësi për të kuptuar problemet tuaja të jetës dhe për të gjetur mënyra për t’i zgjidhur ato. Qetësia në marrëdhëniet me të dashurit do të vijë së shpejti, shfrytëzojeni këtë për t’u kënaqur me përgjegjësitë familjare. Aspekti aktual planetar mund t’ju gjejë në një humor më të zhytur në mendime. Ndryshime të mëdha pritet të ndodhin – veçanërisht në një marrëdhënie me një partner që mund t’ju ofrojë martesë. Yjet ju japin besimin për të bërë plane më të mëdha në të ardhmen. Nëse po, përgatituni të udhëtoni së bashku dhe bini dakord qartë se si dëshironi të duket udhëtimi. Yjet gjithashtu ju sugjerojnë që të përpiqeni të mos grindeni me ata që doni.

DEMI (20 prill – 20 maj)

Puna: Kjo periudhë nuk është e përshtatshme për shpenzime. Energjia aktuale astrale mund të mos jetë e favorshme për të bërë plane të mëdha që do të kërkojnë qëllime kërkuese. Mbani takime dhe marrëveshje që i keni shtyrë në periudhën e mëparshme.

Shëndeti: Për të qëndruar të qëndrueshëm dhe të shëndetshëm, përmbajuni rutinës tuaj të përditshme dhe lëreni punën pas – pushoni në shtëpi në shoqërinë e njerëzve të dashur.

Dashuria: Tani është koha për biseda e takime me familjen dhe të afërmit. Në këtë pikë, duhet të zgjidhni problemet, por jeni të mbytur nga emocione që i shtyjnë mendimet tuaja në një drejtim tjetër, ndaj duhet t’i kapërceni ato fillimisht. Pavarësisht emocioneve që vështirë se mund t’i mbani për vete, mund të prisni ndryshime pozitive që garantojnë sukses në marrëdhënien tuaj me partnerin. Kjo është një kohë e mirë për të menduar për të vendosur për një veprim të përbashkët. Nëse vendosni të udhëtoni – ju presin momente të bukura që do të forcojnë marrëdhënien tuaj. Demat e lirë – duke folur sinqerisht për mënyrën se si ndiheni, mund t’i ndryshojnë gjërat më shpejt nga sa mendoni. Përfundoni atë që ju nevojitet shumë kohë më parë dhe përmbushni premtimet tuaja. Do të tundoheni të thelloni shumë shpejt një njohje të re, e cila mund të mos jetë aq e frytshme sa shpresoni, ndaj bëni durim tani për tani.

BINJAKËT (21 maj – 21 qershor)

Puna: Mos lejoni që emocionet tuaja të dominojnë nëse doni të merrni njohjen që meritoni. Mundësi të mëdha financiare ju presin. Megjithatë, planet tuaja mund të shkojnë keq për shkak të një takimi urgjent të papritur me njerëz me ndikim. Ju mund të befasoheni në mënyrë të pakëndshme nga lajmi se një kolegë po përpiqet t’ju largojë nga zyra.

Shëndeti: Nëse arrini të relaksoheni e të shmangni ankthin, do të ndiheni më mirë dhe do të keni më shumë energji. Dhimbjet e kokës mund të jenë rezultat i një çekuilibri hormonal.

Dashuria: Binjakët e lirë, guxoni të merrni parasysh të gjitha opsionet e mundshme që janë të hapura për ju. Energjia e këtij cikli do t’ju ndihmojë të përballeni me disa ndjenja që mund të mos jeni gati t’ia pranoni vetes. Nëse jeni në një lidhje, përpiquni të shmangni veprimet që nuk do t’ju sjellin suksesin e dëshiruar emocional. Rutina dëmton jetën tuaj të përditshme. Një udhëtim juaji do të jetë i suksesshëm, veçanërisht nëse shkoni te një mik i vjetër. Nuk duhet të fshiheni nga problemet tuaja, ndaj flisni hapur me partnerin dhe dëgjoni anën e tij të historisë. Komunikimi është zgjidhja për çdo situatë.

GAFORRJA (22 qershor – 22 korrik)

Puna: Situata juaj financiare mund të përkeqësohet. Jini të durueshëm dhe mos devijoni nga rruga që po ndiqni me sukses. Nëse jeni duke u përballur me dështimin, kjo është përgjegjësia juaj, sepse ka të bëjë me kokëfortësinë dhe mosgatishmërinë tuaj për të dëgjuar dhe respektuar mendimin e të tjerëve. Progresi shpërblyes i pret ata që janë të përfshirë në tregti.

Shëndeti: Nëse vuani nga disa probleme sezonale, ato mund të përkeqësohen. Ju dëgjoni trupin tuaj dhe i jepni vetes atë që ju nevojitet.

Dashuria: Dëgjoni këshillat e njerëzve tuaj të dashur dhe respektojini ata sepse funksionojnë në favorin tuaj. Nivelet aktuale të energjisë mund të pakësojnë gëzimin dhe lumturinë tuaj të zakonshme për një kohë. Energjia e tanishme astrale ju inkurajon të mendoni për të ardhmen me partnerin tuaj. Mos udhëtoni jashtë vendit, por një udhëtim i përbashkët do t’ju pëlqejë të dyve. Ka ndryshime të fuqishme që ndodhin në jetën tuaj në nivele shumë delikate. Gaforret e lira – kontaktoni dhe lini një takim me miqtë me të cilët jeni në raporte të këndshme. Mundohuni të dilni më shpesh.

LUANI (23 korrik – 22 gusht)

Puna: Mos harroni të besoni se ajo për të cilën po punoni do të jetë e suksesshme. Horizonti juaj do të zgjerohet së shpejti dhe mund të fitoni respekt dhe çmime të larta. Kujdes nga njohjet e reja të biznesit të panevojshëm, të cilat çojnë në investime dhe humbje parash.

Shëndeti: Mund të ndiheni të dekurajuar, me probleme shëndetësore kalimtare. Qëndroni të qetë, pushoni dhe relaksohuni.

Dashuria: Mos reagoni emocionalisht ndaj asaj që po ndodh rreth jush. Veprimet tuaja nuk do të vlerësohen nëse jeni me nxitim. Me energjinë e tanishme qiellore në lojë, një hap i madh mund t’ju afrojë me planet tuaja me një partner. Ndërsa mund të tundoheni për të bërë diçka drastike, shanset janë të larta që të përvetësoni një qasje të arsyeshme dhe të bëni ndryshime gradualisht. Mos planifikoni udhëtime. Sa më shumë të mund të zgjeroni të gjitha aspektet e jetës suaj mendore, emocionale dhe fizike, aq më mirë – dhe lëreni partnerin tuaj t’ju ndihmojë dhe të jetë aty për ju dhe ju për të. Luanët e lirë – përpiquni të mos e teproni me analiza të statusit tuaj aktual emocional. Do të dëgjoni se disa njerëz insistojnë t’ju njohin.

VIRGJËRESHA (23 gusht – 22 shtator)

Puna: Frika nga dështimi është armiku juaj më i madh për momentin. Nëse kohët e fundit i keni dhënë para hua dikujt, një pjesë e tyre mund t’ju kthehet së shpejti. Çështjet e parave ju kanë shkaktuar dhimbje koke kohët e fundit – analizoni buxhetin tuaj dhe vendosni prioritetet.

Shëndeti: Nuk jeni në formë dhe humor të mirë, por mos e detyroni veten t’i arrini të dyja. Relaksohuni, dëgjoni nevojat e shpirtit dhe trupit tuaj.

Dashuria: Në marrëdhënien me partnerin, mendoni me kujdes për hapat e ardhshëm dhe mos nxitoni për t’i zbatuar. Rreshtimi i planetëve me siguri do të sjellë një sërë emocionesh, të cilat ndoshta do të jenë të egra dhe të zjarrta, ndaj shfrytëzojeni këtë periudhë për t’iu përkushtuar plotësisht partnerit. Ju mund të keni nevojë të vlerësoni diçka në të tashmen tuaj në një shkallë të ndryshme nga ajo që keni aktualisht. Shmangni trafikun e rënduar dhe kini kujdes nëse duhet të vozitni. Virgjëreshat e lira, një takim i shoqëruar me lajme të mira do të shkaktojë ndryshime të pritshme, të vogla, por premtuese në jetën tuaj. Megjithatë, dikush mund të jetë në humor për t’ju bindur që të pajtoheni me disa plane shumë tërheqëse dhe ju mund të tundoheni t’i ndiqni ato verbërisht. Bëj kujdes.

PESHORJA (23 shtator – 23 tetor)

Puna: Fati kërkon bindjen dhe durimin tuaj nëse doni të përfundoni punën. Mos e lejoni veten të humbni para për shkak të sjelljes suaj të keqe. Vazhdoni drejt qëllimeve tuaja, por jini të vëmendshëm, analitik dhe të përgjegjshëm. Investimet tuaja më të rëndësishme gjatë kësaj periudhe janë ato me veten tuaj.

Shëndeti: Karikoni bateritë duke ndryshuar ambientin, shkoni në një udhëtim, shkëputuni nga përditshmëria. Balanconi aktivitetet dhe pushimin, në mënyrë që të mos shpenzoni energji në mënyrë të panevojshme.

Dashuria: Ndikimet qiellore tregojnë se nuk do të arrini t’i fshihni emocionet pas një fasade të ëmbël dhe gazmore, ndaj është mirë t’i shprehni partnerit gjithçka që keni në mendje. Veprimet e papritura janë shkaku i komplikimeve në marrëdhëniet me të dashurit. Do të jeni të zemëruar me ta sepse mund të shpërfillin idetë dhe planet tuaja. Kjo periudhë do të lidhet me lajme të këqija që duhet t’i pranoni me qetësi. Mos ikni nga realiteti dhe mos i besoni informacioneve të paverifikuara. Peshoret e lira – mbani mend se çelësi i suksesit tuaj është të njihni veten dhe atë që jeni në gjendje të arrini. Planetët ju premtojnë vetëbesim të madh dhe harmoni shpirtërore nëse kujtoheni se vetëvlerësimi ju sjell dobi.

AKREPI (24 tetor – 21 nëntor)

Puna: Prisni fitime modeste. Mundësitë e humbura për materializim në këtë moment janë në dëmin tuaj, sepse suksesi varet nga ju dhe nuk duhet ta humbisni tani. Ju jeni të lidhur me sytë në përpjekjet që nuk i keni vlerësuar plotësisht, ndaj merrni parasysh edhe një herë detajet.

Shëndeti: Ndjeni rënie të energjisë për shkak të mbingarkesës dhe keni nevojë për pushim, por real. Pini më shumë lëngje dhe reduktoni vaktet.

Dashuria: Jini të qëndrueshëm në gjykimin tuaj ose do t’ju duhet të merreni me zgjidhjen e problemeve me një partner që mund të jetë afatgjatë. Mbështeteni atë dhe pyesni se çfarë po e shqetëson. Lërini të kuptojë se jeni aty për të. Mundohuni të jeni tolerantë ndaj mendimeve të të tjerëve. Nëse keni nevojë të udhëtoni, së pari kryeni detyrat tuaja. Kjo është një kohë e mirë për të menduar për planet e përbashkëta për të ardhmen dhe mënyrat se si mund të filloni. Akrepa e lirë – nëse dëshironi të bëni ndryshime në jetën tuaj, do të merrni të gjithë ndihmën që dëshironi dhe keni nevojë nga shtrirja aktuale planetare.

SHIGJETARI (22 nëntor – 21 dhjetor)

Puna: Takoni njerëz me të cilët mund të mendoni të zgjeroni biznesin tuaj nëse tashmë keni rënë dakord. Do të zbuloni se mund ta ktheni një projekt të dështuar në një të suksesshëm. Duke qenë se prireni të flisni shumë shpejt, mund t’ju duhet të ngadalësoni pak, përndryshe kolegët nuk do t’ju kuptojnë.

Shëndeti: Ndiheni mirë, edhe pse do të ndiheshit edhe më mirë pranë detit – shkoni me pushime, ose të paktën në një udhëtim në natyrë.

Dashuria: Duhet të ndiheni të sigurt emocionalisht sepse nuk mund të relaksoheni nëse ndjeni se ka ndonjë vështirësi. Mesazhi nga universi është – ju duhet të ndryshoni. Megjithatë, kjo nuk vlen për marrëdhënien tuaj me partnerin ku lulëzon dashuria. Udhëtoni vetëm nëse jeni të sigurt se do t’i arrini qëllimet tuaja. Tani mund të kënaqeni plotësisht me planet dhe objektivat me partnerin që keni vendosur të punoni. Shigjetarët e lirë – planetët ju japin një shans të ndaloni dhe të mendoni nëse jeni vërtet të lidhur me njerëzit e duhur. Mos u besoni shumë të panjohurve.

BRICJAPI (22 dhjetor – 19 janar

Puna: Ndonjëherë shpenzimet tuaja joserioze mund të dalin pak nga kontrolli. Në këtë pikë, është shumë e rëndësishme që sugjerimet që ju janë dhënë të vlerësohen siç duhet. Të afërmit me ndikim do t’ju ndihmojnë në përpjekjet tuaja.

Shëndeti: Jeni plot energji dhe gati për të gjitha sfidat që keni përpara. Jeni të shëndetshëm dhe të qëndrueshëm dhe asgjë nuk ju shqetëson entuziazmin dhe humorin e mirë.

Dashuria: Do të përballeni me problemet tuaja më të mëdha vetëm nëse nuk jeni impulsivë. Jeni të ngarkuar me forca të reja dhe do t’ia dilni mbanë të detyroni partnerin dhe të afërmit që t’u binden kërkesave tuaja. Megjithatë, është më mirë të mos jepni këshilla tani për të shmangur keqkuptimet dhe zhgënjimet. Nuk këshillohet të udhëtoni me një partner dhe, nëse është e nevojshme, bëni kujdes. Ngjarjet po shkojnë ndryshe nga sa keni menduar të bëni, por kthesat e reja do t’ju sjellin dobi. Planet tuaja do të realizohen nëse jeni të gatshëm të jeni serioz. Shmangni vetë-mashtrimin dhe mos e teproni. Bricjapët e lirë – dilni në mbrëmje, sepse yjet thonë se do të krijoni një njohje të re të bukur.

UJORI (20 janar – 18 shkurt)

Puna: Përkushtimi serioz është garancia juaj e suksesit. Planet tuaja të reja premtojnë sukses të rëndësishëm vetëm nëse keni biseda të vështira por të suksesshme. Prisni arritje materiale.

Shëndeti: Qetësia mendore është çelësi i shëndetit tuaj gjatë kësaj periudhe. Mosbalancimi sjell probleme me tensionin, hormonet, stomakun.

Dashuria: Dëshira juaj për t’u përballur me njerëzit në afërsi do t’ju sjellë vetëm dëm. Nëse është e mundur, mund të jetë më mirë të prisni që të qetësohet situata përpara se të bëni hapin tjetër. Tani ka një rrjedhë të vërtetë energjie dhe dridhjet janë të mrekullueshme për të krijuar një humor të shkëlqyeshëm harmonie në një marrëdhënie me një partner. Gjatë kësaj periudhe, duhet të analizoni çdo fjalë që dëgjoni. Udhëtimi me partnerin, edhe në një ditë me shi, do të jetë freskues. Do të keni mundësinë të shtoni ndryshimin e nevojshëm në jetën tuaj. Jini të moderuar në fjalët tuaja ndaj njerëzve që doni.

PESHQIT (19 shkurt – 20 mars)

Puna: Do të përballeni me probleme serioze financiare nëse nuk tregoheni të kujdesshëm gjatë kësaj periudhe. Mos ndërmerrni rreziqe dhe jini të qetë, sado që nuk e miratoni atë që po ndodh rreth jush. Suksesi juaj është i garantuar, falë njerëzve që ju mbështesin.

Shëndeti: Ndiheni mirë. Hani ushqime më të shëndetshme dhe shmangni ato që e dini se nuk janë të mira për trupin tuaj. Mos refuzoni ftesat për shëtitje dhe pushime aktive.

Dashuria: Është e vështirë të kontrolloni emocionet tuaja. Komunikimi me të afërmit ju sjell gëzim që mund të prishet nga detyrimet e pazgjidhura. Jeta juaj mund të zhvillohet ndryshe nga idetë dhe planet për këtë periudhë. Një analizë e vogël ju sjell njohuri interesante për marrëdhënien tuaj me partnerin tuaj. Së shpejti do të keni një ndjenjë të madhe harmonie në marrëdhënien tuaj dhe mund të ketë ndryshime befasuese dhe zhvillime të reja rreth jush. Peshqit e lirë – përkushtohuni për të punuar me veten dhe atë që ju pëlqen të bëni. Çdo lloj kreativiteti është i mirëpritur! 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gjermania po kërkon punëtorë: Deri në 558.000 vende pune janë aktualisht të lira

Story i radhës

Çfarë duhet të bëni të dielën në mbrëmje, që të keni javë të mbarë

Të fundit nga