Horoskopi javor për periudhën nga 04 – 11 korrik

Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21.03. – 20.04.)

Puna: Jeni duke krijuar një ide apo projekt të ri që do t’ju sjellë shumë lumturi dhe sukses në periudhën e ardhshme. Mos jepni shenjë se dini për intrigat mes kolegëve, sepse ato nuk ju shqetësojnë. Kini kujdes, mund të prishni autoritetin tuaj të ndërtuar prej kohësh për shkak të nxitimit tuaj.

Dashuria: Edhe pse aktualisht jeni të pushtuar nga një vërshim emocionesh dhe thjesht jeni të zënë me veten, së shpejti situata do të ndryshojë, ndaj do kujdeseni më shumë për partnerin dhe njerëzit e dashur. Tani është një kohë e mirë për të rishqyrtuar disa nga idetë dhe besimet tuaja në lidhje me situatën tuaj aktuale emocionale. Ju dhe partneri juaj mund të jeni të preokupuar me gjëra që së shpejti do të rezultojnë periferike, por ky do të jetë edhe një mësim që do të forcojë marrëdhënien tuaj në planin afatgjatë. Duke punuar për problemet tuaja, me shumë mundësi duke folur për to, do të ndodhin disa ndryshime të pabesueshme. Deshët e lirë – kjo është një kohë e mirë për të menduar për planet për të ardhmen dhe mënyrat se si mund të filloni t’i vini në lëvizje. Kjo është një periudhë ideale për të dalë me miqtë dhe për t’u argëtuar.

Shëndeti: Mund të kapërceni problemet e vogla shëndetësore duke detoksikuar dhe duke ndryshuar zakonet që e dini se janë të dëmshme. Pini më shumë lëngje.

DEMI (21.04. – 21.05.)

Puna: Momenti është i pafavorshëm për fitime. Mendoni me kujdes për hapat e ardhshëm dhe mos nxitoni të vazhdoni me zbatimin e tyre. Komunikimi me partnerët dhe bashkëpunëtorët do t’ju ndihmojë të stabilizoni situatën tuaj financiare dhe të vendosni bazat për suksesin e ardhshëm.

Dashuria: Energjia e planetëve krijon një humor harmonik në marrëdhënien tuaj me partnerin. Ju jeni plotësisht të përkushtuar ndaj njëri-tjetrit, sepse të dy keni nevojë për dashuri dhe mbështetje të jashtëzakonshme. Sidoqoftë, jini të bazuar, energjia planetare mund t’ju verbojë me pritshmëri që shkojnë përtej asaj që normalisht do ta konsideronit të arsyeshme. Mos u nervozoni nëse shihni që plani po ndodh më ngadalë se sa pritej. Nëse keni nevojë të udhëtoni së shpejti, kontrolloni dy herë nëse të gjitha dokumentet tuaja janë gati. Dema të lirë – bëni kujdes, gjatë kësaj periudhe prireni t’u lejoni atyre që nuk e meritojnë akses në jetën tuaj private. Ndikimet astrale ju inkurajojnë të mendoni për mënyra të reja për të zgjidhur problemet tuaja. Besoni intuitës tuaj sepse ajo është në anën tuaj.

Shëndeti: Problemet kalimtare shëndetësore mund të shkaktohen nga luhatjet e temperaturës – ngrohja dhe ftohja që nuk është e këndshme për trupin tuaj.

BINJAKËT (22.05. – 21.06.)

Puna: E vetmja mënyrë për të pasur sukses është nëse tregoni se mund t’i përmbushni pritshmëritë e të tjerëve. Do të fitoni admirimin e kolegëve nëse nuk jeni shumë të nxituar, ndaj jini të qetë dhe të durueshëm. Udhëtimi që mund t’ju duhet të nisni do të jetë i tensionuar dhe i shoqëruar me biseda të pakëndshme që do t’ju duhet të bëni. Paratë janë shpesh imediate për ju, siç është mendimi se si të fitoni më shumë.

Dashuria: Së shpejti mund të përjetoni një humor shumë të keq dhe jo shumë lumturi, por do të jetë jetëshkurtër. Gjatë kësaj periudhe ju analizoni çdo fjalë të partnerit tuaj dhe mund të jetë e lodhshme. Relaksohuni dhe përqafoni atë me të gjitha të metat e tij, ashtu si ai ju përqafon juve. Energjia qiellore e ciklit zbulon se planet tuaja kanë nevojë për një drejtim të ri, por ju nuk do ta gjeni atë në asnjë nga aktivitetet më të zakonshme me të cilat shumica e njerëzve zakonisht janë të kënaqur. Binjakë të lirë – mund të bëheni të vetëdijshëm se diçka duhet të ndryshojë në jetën tuaj. Kujdes nga njerëzit e pabesueshëm, të cilët i keni provokuar me veprimet tuaja.

Shëndeti: Pagjumësia mund t’ju nxjerrë jashtë ekuilibrit dhe shkaktarët janë kryesisht ankthi dhe stresi. Gjeni një mënyrë për t’u çlodhur dhe për të shkarkuar ngarkesën negative.

GAFORRJA (22.06. – 22.07.)

Puna: Përfitimet financiare janë të arritshme, ndaj mos kini frikë të kërkoni atë që dini se keni fituar me të drejtë. Ndryshimet e vogla në vendin e punës do t’ju sjellin frymëzim dhe një frymë optimiste dhe ju duhet vetëm pak për të rinovuar entuziazmin tuaj për të vazhduar me energji të reja.

Dashuria: Gjërat me partnerin tuaj mund të mos jenë mjaft perfekte tani; jeni të mbushur me shumë emocione vetëm duke pritur të shpërthejë në provokimin më të vogël. Kjo është nxitur nga vështirësitë e shkaktuara nga vetja, ndaj do të tregoni një padurim të madh gjatë këtij cikli. Për ta lehtësuar këtë, uluni me partnerin dhe flisni sinqerisht për çdo gjë që ju shqetëson. Nuk ka se si të mos ju qetësojë tensioni, sepse do ta keni më të lehtë për të dy kur të “hiqni barrën”. Pas kësaj ju do të shijoni udhëtimin tuaj të planifikuar. Gaforret e lira – prisni lajme për problemin e premtimeve dhe detyrimeve të paplotësuara. Shmangni njohjet e reja.

Shëndeti: Mund të ndiheni të lodhur dhe me pak energji, por kjo është pasojë e shpenzimit të tepërt të energjisë. Mos i injoroni sinjalet e organizmit tuaj, të cilat i vëzhgoni qartë.

LUANI (23.07. – 22.08.)

Puna: Përmirësoni gjendjen tuaj financiare duke përgatitur dhe nënshkruar kontrata me institucionet bankare. Në periudhën e ardhshme mund të përballeni me armiq të cilët kanë vendosur si synim t’ju prishin planet. Mos merrni asnjë vendim biznesi nën një ngarkesë emocionale, mblidhni veten dhe vlerësoni me qetësi situatën.

Dashuria: Jeni duke u përballur me një periudhë vështirësie në marrëdhënien me partnerin, ndaj forcojeni veten me durim. Është e mundur që përpjekjet tuaja të dështojnë gjatë kësaj periudhe nëse nuk merrni masat e nevojshme. Mundohuni të sillni ndjenja të mira në atmosferën në shtëpi. Mbushni veten me emocione optimiste, çfarëdo që po ndodh rreth jush. Lëvizjet planetare ju inkurajojnë të organizoni një udhëtim në një vend të bukur në natyrë ose në det. Mundohuni të mos analizoni gjithçka që thonë të tjerët dhe pse e thonë. Luanët e lirë – nuk keni nevojë të ndryshoni për të gjetur lumturinë e vërtetë. Qëndroni larg atyre që ju kanë zhgënjyer shumë herë.

Shëndeti: Ndani pjesën e punës të ditës nga koha juaj e lirë – në mbrëmje, relaksohuni në shoqërinë e njerëzve të afërt, ose në vetmi. Keni nevojë për paqe dhe stabilitet për të ruajtur shëndetin tuaj.

VIRGJËRESHA (23.08. – 22.09.)

Puna: Do të përballeni me probleme serioze financiare nëse nuk tregoheni të kujdesshëm gjatë kësaj periudhe. Mundohuni të shmangni veprimet që nuk do t’ju sjellin suksesin e dëshiruar. Mos flisni me të huajt, me ndihmën e tyre nuk do të arrini suksesin e pritur, veçanërisht nëse biseda lidhet me një marrëdhënie partneriteti. Detyrat tuaja janë të shumta, ndaj është mirë të planifikoni me mençuri – për një afat të gjatë.

Dashuria: Do të ndjeni një valë fuqie. Ngadalë por me siguri – durimi do t’ju sjellë besim dhe siguri në çdo hap. Marrëdhënia juaj me partnerin lulëzon dhe ju kënaqeni me shoqërinë e ndërsjellë. Kjo është koha ideale për të udhëtuar diku së bashku – deti është gjithmonë një zgjedhje e mirë. Virgjëreshat beqare – bisedat e sinqerta për mënyrën se si ndiheni mund t’i ndryshojnë gjërat më shpejt nga sa mendoni. Mendoni se çfarë është më mirë – nëse do të shkoni në një festë apo të qëndroni vetëm për një kohë.

Shëndeti: Ndiheni mirë, megjithëse do të dëshironit një pushim – aktiv dhe pasiv në doza të barabarta – për të rimbushur energjinë tuaj.

PESHORJA (23.09. – 22.10.)

Puna: Prisni të merrni para që nuk i keni shpresuar më. Gjeni një mënyrë për të përfshirë natyrën tuaj artistike në punën tuaj dhe do të jeni të suksesshëm. Jini të rezervuar dhe të qetë kur përfshihen interesat tuaja.

Dashuria: Jeni emocional, por në të njëjtën kohë i qëndrueshëm. Ky moment nuk është i përshtatshëm për diskutim me partnerin sepse jeni të paduruar. Mos u përfshini shumë në kritikat e të dashurve tuaj, dhe edhe nëse kjo ju bën të pakëndshëm – pranoni me mirënjohje. Mos u tundoni të udhëtoni nëse ndiheni edhe pak të pakëndshëm. Së shpejti do të merrni një lajm të mirë – në lidhje me ju dhe partnerin tuaj. Peshoret e lira – do të keni mundësinë të ktheni në realitet një ëndërr të vjetër. Mund ta keni të vështirë të mendoni se si gjërat mund të përmirësoheshin nëse do të ishit të gatshëm të analizoni situatën aktuale.

Shëndeti: Mund të përjetoni shqetësime të vogla shëndetësore për shkak të çekuilibrit të përkohshëm hormonal. Kujdesuni për dietën tuaj.

AKREPI (23.10. – 22.11.)

Puna: Një përkeqësim i situatës suaj financiare tani është një mundësi serioze. Planetët premtojnë realizimin e planit të vjetër. Hidhni një hap drejt arritjes së qëllimeve dhe ideve tuaja që tashmë janë zhvilluar. Tregoni stabilitet mendor përballë problemeve, pasi kjo është mënyra e vetme për të ruajtur pozicionin tuaj dhe për të fituar respekt në mjedisin e biznesit.

Dashuria: Energjia qiellore mund t’ju bëjë të ndiheni të papërgatitur sa duhet për një çështje të caktuar, e cila po ju shqetëson kohët e fundit si ju, ashtu edhe partnerin tuaj. Yjet ju paralajmërojnë se është më mirë të bëni durim për të shpëtuar nga dështimet e ndryshme. Shpesh keni tendencë të harroni se impulsiviteti juaj ndonjëherë është i paarsyeshëm dhe mund të traumatizojë të tjerët. Mendoni nëse jeni i sigurt për saktësinë e veprimeve tuaja. Ftoni fqinjët tuaj të kujdesen për shtëpinë tuaj nëse planifikoni të udhëtoni me partnerin tuaj për një kohë të gjatë. Akrepat e lirë – do të gjeni afërsinë dhe përkatësinë që ju nevojitet mes miqsh dhe rrethit familjar.

Shëndeti: Pikat e herëpashershme të energjisë ju paralajmërojnë të pushoni më shumë, pra të shpërndani më mirë energjinë tuaj, për të mos e lodhur veten.

SHIGJETARI (23.11. – 21.12.)

Puna: Duhet të jeni më sistematik dhe më të bazuar në mënyrë që të keni sukses. Vëzhgoni se si reagojnë të tjerët ndaj jush dhe më pas vini re rolin që mund të luani në inkurajimin e një përgjigje pozitive. Gjendja materiale do përmirësoni në mënyrë të papritur, me detyra që do i pranoni dhe do i përfundoni me finesë.

Dashuria: Nëse diçka shkon kundër vullnetit tuaj, bëheni të bezdisshëm dhe nervoz. Mos u bëni agresiv nëse fqinjët ju provokojnë sepse mund t’ju provokojnë lehtësisht tani. Në këtë periudhë, së pari dëshironi të jeni vetëm me mendimet tuaja. Përbërja qiellore e këtij cikli sjell me vete dëshirën për të braktisur të gjitha oraret dhe planet e ngurta në favor të një periudhe argëtimi dhe kënaqësie. Momenti është ideal për të udhëtuar me miqtë. Ndryshimet afatgjata janë përpara jush. Mos merrni asnjë vendim kyç as në marrëdhëniet me partnerin, as në ndërveprimet me njerëz që ju angazhojnë emocionalisht, nëse jeni beqar.

Shëndeti: Ju pëlqen pushimi më shumë se lëvizja – dëgjoni trupin tuaj dhe mbështetuni në ndjenjat tuaja, ju e dini më së miri se çfarë ju nevojitet për të qenë të shëndetshëm dhe për të rinovuar energjinë tuaj.

BRICJAPI (22.12. – 20.01.)

Puna: Duhet të mbroni veten nga sipërmarrjet e rrezikshme për të shmangur humbjet financiare. Kini kujdes në veprimet tuaja dhe do të arrini sukses të madh. Do të ndiheni në një pozicion mjaft të fortë për të bërë plane të caktuara për të ardhmen. Të njohurit me ndikim do t’ju ndihmojnë në përpjekjet tuaja.

Dashuria: Mos nxitoni dhe lejoni vetes shpërthime agresive vetëm për të vërtetuar korrektësinë e fjalëve dhe vendimeve tuaja. Sidoqoftë, emocionalisht ndiheni në harmoni me veten tuaj. Për momentin asgjë nuk është problem për ju dhe jeni të kënaqur me vëmendjen që ju kushton partneri. Befasojeni atë me një gjest të këndshëm – një gjë të vogël ose një udhëtim. Bricjapët e lirë – mendoni nëse është në favorin tuaj të shkoni në një takim që tashmë e keni shtyrë disa herë. Nuk është e dëshirueshme të udhëtoni sepse jeni të hutuar. Ndryshimet që mund të ndodhin me konfigurimin aktual qiellor mund të jenë shumë të thella. Mos lejoni njerëz të dëmshëm në jetën tuaj.

Shëndeti: Ndiheni mirë dhe keni energji të mjaftueshme për gjithçka që ju pret. Përkushtojuni më shumë jetës suaj të brendshme dhe vetë-vëzhgimit.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Puna: Takoni njerëz me të cilët mund të mendoni të zgjeroni biznesin tuaj nëse tashmë keni rënë dakord për një intervistë. Thirrjet e biznesit meritojnë vëmendjen tuaj dhe do t’ju sjellin fitime të mira në ditët në vijim. Idetë e reja do të realizohen dhe çdo lloj ideje do të jetë një sukses i madh.

Dashuria: Emocionet ju pengojnë të përshtateni me nevojat e njerëzve nga mjedisi juaj i ngushtë. Aspekti planetar tregon se është e vështirë të jesh i durueshëm për gjërat që ju shqetësojnë, ndaj flisni sinqerisht me partnerin për të gjitha vështirësitë me të cilat përballeni çdo ditë. Udhëtimi së bashku do të jetë i mirë për ju tani. Planet tuaja mund të kenë nevojë për ristrukturim. Tani është koha për të bërë ndryshime që do t’ju sjellin një avantazh të mirë dhe paqe mendore në muajt e ardhshëm. Ujorët e lirë – vlerësoni me kujdes njohjet tuaja të reja nëse po mendoni t’i sjellni përgjithmonë në jetën tuaj. Mos e mohoni ndihmën për të dashurit ose miqtë.

Shëndeti: Udhëtimi do t’ju sjellë humor të mirë dhe relaksim. Ju ndiheni mirë dhe jeni të shëndetshëm.

PESHQIT (20.2 – 20.03.)

Puna: Nuk duhet të jeni të padurueshëm, vetëm për shkak të pengesave të vogla në rrugë. Mos i mbivlerësoni forcat tuaja për të mbajtur prosperitetin në anën tuaj. Përgatituni për tentativë mashtrimi financiar, të cilat mund të jenë fatale për stabilitetin tuaj nëse i lejoni.

Dashuria: Shtrirja planetare ju inkurajon të ndiheni të pasionuar për pothuajse gjithçka. Ndaloni vetes të përfshiheni në grindje që nuk ju shqetësojnë. Mos udhëtoni nëse nuk është urgjente. Çfarëdo që të vendosni të bëni së bashku me partnerin tuaj, planet tuaja mund të ndryshojnë, veçanërisht nëse keni vendosur të bëni diçka të pazakontë. Planetët ju premtojnë vetëbesim të shkëlqyer dhe harmoni shpirtërore nëse mbani mend se vetëvlerësimi ju sjell dobi. Peshqit e lirë – ndryshimet janë të dobishme nëse nuk janë befasuese dhe nëse jeni gati për to. Dëgjoni këshillat që funksionojnë për ju.

Shëndeti: Duhet të largoni nervozizmin dhe të mbusheni me energji të mirë – është ideale të organizoni një pushim aktiv, të lidhur me natyrën dhe sportin. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kryeministrja daneze: Danimarka është goditur nga sulmi mizor

Story i radhës

Horoskopi për ditën e sotme

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish