Horoskopi i 2021/ Shenjat që do të kenë një vit të vështirë

Dashi- Viti 2021 ka të ngjarë të fillojë me nota shumë pozitive. Gradualisht, marrëdhëniet me miqtë dhe bashkëpunëtorët do të përmirësohen. Rreth mesit të vitit 2021, situata të caktuara planetare mund të sjellin sfida të reja në frontin e karrierës. Astrologjia ju këshillon të kontrolloni durimin, përndryshe mund të humbni marrëdhënie të caktuara. Gjatë muajve të fundit të këtij viti, mund të keni mundësi më të mira për fitim dhe rritje në karrierë.

Për sa i përket jetës familjare dhe në çift, viti 2021 do t’ju japë një sukses të jashtëzakonshëm. Sidoqoftë, do të ketë çështje emocionale që mund t’i komplikojnë gjërat dhe mund të shtojnë stresin dhe zhgënjimin.

Demi- Planetet do jenë në anën tuaj për të mbështetur jetën profesionale. Do të rriteni dhe do shtoni njohuri e eksperiencë në karrierë. Do të gjeni mënyra të reja e krijuese për t`i bërë gjërat më mirë. Në përgjithësi, ju do të jeni në një humor të lumtur për shkak të së cilës performanca juaj gjithashtu do të rritet.

Sa i përket segmentit të dashurisë dhe marrëdhënies, do të keni lëvizje të mira pozitive dhe të dobishme, të cilat do t’ju japin rezultate më të mira se më parë. 2021-shi deklaron se do të jetë më i rëndësishmi dhe vendimtar në marrëdhënien tuaj për ta çuar jetën e dashurisë në një fazë të re.

Binjakët- Do të jetë një vit i veçantë për ju. Pengesat që ju kanë dalë rrugës për një kohë të gjatë, do të zhduken. Do mbyllen çështjet e vjetra për të hapur sfida të reja.

Viti është gjithashtu i mirë për ata që kërkojnë një marrëdhënie romantike.

Gaforrja- Ky vit do jetë disi i vështirë për Gaforren. Do jetë sfidues me disa problematika që do kalohen me vështirësi. Por Saturni do i shpërblejë sakrificat, punën dhe lodhjen tuaj. Do mund ta shtoni pasurinë.

Viti do të jetë paksa sfidues në dashuri pasi keqkuptimet do të jenë arsyeja e ‘luftimeve’. Ju këshillojmë që të mos jeni të ashpër dhe të vendosur në këndvështrimin tuaj këtë vit.

Dëshira për të fituar para përmes një karriere të duhur do të jetë gjithashtu e lartë. Kjo përpjekje do t’ju japë sukses dhe do të lartësojë pozicionin tua.

Luani- Këtë vit do jeni më të bindur në vendimet që do merrni. Do merrni vendime radikale, por që duhet të jeni të kujdesshëm për të qenë të papërkulur. Do përjetoni një lidhje të fortë emocionale me të dashurit tuaj. Do jeni në sinkron me rrënjët dhe vlerat tuaja familjare.

Parashikimi i astrologjisë së Luanit 2021 tregon se ky vit do të rrisë tundimet për të shtuar luksin dhe rehatinë në jetën tuaj. Do të ketë një tendencë për të marrë vendime mbi nxitjen e momentit që mund t’ju çojnë në konfuzion.

Virgjëresha- Do jeni pozitivë këtë vit. Kreativiteti dhe entuziazmi do mbizotërojnë. Do keni një interes të ri në jetën tuaj. Duhet t`i kuptoni vlerat e gjërave para se të hidhni hapat. Shmangni vetëbesimin e tepërt.

Virgjëresha, ky mund të jetë  i rëndësishëm për kapërcimin e dështimeve përmes punës së vazhdueshme dhe këmbënguljes. Ndonjëherë mund të preferoni një mjedis të izoluar, ku mund të mendoni më thellë për çështje të ndryshme në jetën tuaj dhe ndjenja të tilla do të shfaqen fuqimisht gjatë pjesës së fundit të vitit.

Peshorja- Ky mund të jetë një nga vitet më të suksesshëm për ju. Saturni do krijojë stabilitet në jetën tuaj personale. Do keni paqe dhe lumturi në shtëpi. Do jetë më pak sfidues sesa 2020-ta. Kini kujdes për shëndetin e nënës suaj, për t`i bërë kontrolle të vazhdueshme e për të shmangur probleme të mëdha shëndetësore.

Nëse ju është dashur të përballeni me shumë sfida në karrierën tuaj vitin e kaluar, atëherë 2021 ka diçka interesante dhe të rëndësishme për ju.

Akrepi- Ky vit mund të sjellë rezultate të përziera për individë të ndryshëm të Akrepit. Ka të ngjarë të jeni më energjikë, dhe të guximshëm. Do arrini qartë synimet që vendosni dhe do përmirësoni financat.  Viti do të jetë i favorshëm për ju në lidhje me dashurinë dhe marrëdhëniet. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, atëherë kjo është një shenjë e mirë.

Shigjetari- Viti 2021 ka të ngjarë të sjellë shumë surpriza për ju. Për më tepër, ka diçka për të gjitha grupmoshat këtë vit, e cila do t`i kënaqë. Mirëqenia, suksesi dhe pasuria mund të shfaqen gjatë gjithë vitit. Ka mundësi që arsimi juaj dhe studimet e larta mund të jenë mbresëlënëse dhe përmbushëse. Fati do jetë në anën tuaj.

Bricjapi- Viti 2021 ka të ngjarë të jetë një vit me shumë tranzicion që do ndikojë në jetën tuaj. Mund të duhet të bëni disa ndryshime. Këto ndryshime mund të vendosin për të ardhmen e veprimeve tuaja. Në fakt, vendimi që mund të merrni tani do të vendosë rezultatet gjatë vitit. Prandaj, duhet të mendoheni mirë para se të vendosni për çdo gjë.

Ujori- 2021-shi do t`ju japë më shumë përvojë se zakonisht. Muajt e parë mund të shikoni një rritje të tensionit dhe mund të përballeni me disa sfida. Shumë nga aktivitetet tuaja mund të mos jenë sipas planifikimeve, dhe kjo mund t`ju zhgënjejë.

Peshqit- Viti 2021 ka të ngjarë të sjellë rezultate të përziera fillimisht për ju. Ka mundësi që dëshira juaj të mund të përmbushet, bazuar në përpjekjet që do të bëni. Kjo do t’ju bëjë të ndiheni të sigurt. Të ardhurat mund t`ju rriten në mënyrë të konsiderueshme. Kujdes nga rritja e papritur e shpenzimeve.

Ngjarja paraprake

Reshjet e dëborës shkatërrojnë rrjetin elektrik në Tropojë

Ngjarja e ardhëshme

Haziri: Uroj një vit të bardhë dhe me shëndet të plotë në familjet tuaja

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian