Horoskopi ditor, e mërkurë 3 shkurt 2021

Dashi
Dite e mire kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. ritet qe gjithçka t’iu eci si e kishin ëndërruar dhe do ndiheni te lumtur. Beqaret duhet te tregohen me te hapur nëse duan te ndryshojnë status. Nuk mund te presin qe dashuria t’iu bjere nga qielli. Ne planin financiar do bëni mire te mos ndërmerrni shume rreziqe ne mënyrë qe te mos keni vështirësi.

Demi
Do përkujdeseni ne çdo moment për partnerin tuaj sot dhe do afroheni akoma me shume me njeri­tjetrin. Çdo moment do jete i veçante dhe mbresëlënës. Beqaret nuk do e kërkojnë me ngulm dashurinë, por papritur ajo do shfaqet si me magji. Ne planin financiar do hidhni disa hapa te rëndësishme te cilat do ua ndryshojnë te ardhmen. I keni kuptuar gabimet e bëra.

Binjaket
Do kaloni një dite delikate sot ju te dashuruarit dhe here pas here nuk do dini çfarë hapash te hidhni. Qartësojini njëherë mendimet e me pas veproni. Beqaret do jene serioze dhe nuk do pranojnë çdo ftese qe do ju behet. Vetëm duhet ta dine qe koha ikën shpejt dhe jo gjithmonë vijnë mundësi te mira. Çështjet e financave mos i lini pas dore sepse do keni vështirësi.

Gaforrja
Edhe pse shume persona do mundohen t’ua prishin planet sot juve qe jeni ne një lidhje, dashuria për njeri­ tjetrin nuk do shteroje asnjë çast. Beqaret do kenë veçse aventura kalimtare pa asnjë te ardhme. Gjerat nuk do ju shkojnë si e kishin ëndërruar. Ne planin financiar do i merrni gjerat seriozisht dhe mos anashkaloni problemet e vogla.

Luani
Nëse kohet e fundit keni kaluar një periudhe te tensionuar ka rrezik qe situata te mbetet e trazuar. Ende nuk do i pranoni gabimet dhe nuk do e ulni hundën. Beqaret do kenë një dite te zakonshme dhe pa ndonjë surprize. Duhet ende te presin për te ndryshuar status. Me financat do jeni te matur e te kujdesshëm prandaj gjendja do mbetet e kënaqshme.

Virgjeresha

Sot do kaloni momente fantastike pranë atij qe dashuroni dhe do filloni te bëni edhe plane mbi te ardhmen. Jeni te sigurte tashme se ai qe keni ne krah është i duhuri. Beqaret nuk duhet te tregohen impulsive sepse do bëjnë gabime te pafalshme te cilat do ju peshojnë mjaft. Për financat duhet te dëgjoni këshillat e me te mëdhenjve qe gjerat t’iu ecin si duhet.

Peshorja
Venusi do e zbukuroje jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe do ju nxite ju te përgatisni surpriza për njeri­tjetrin. Çdo çast do jete i mrekullueshëm, kështu qe shfrytëzojeni. Beqaret do kenë ndryshime te menjëhershme te statusit dhe do ndihen te plotësuar. Ne planin financiar mos ndërmerrni rreziqe te mëdha vetëm qe ta përmirësoni gjendjen. Merrini gjerat me shtruar.

Akrepi
Klima ne çift do jete e paqëndrueshme gjate kësaj dite. Edhe pse mëngjesi mund te jete emocionues, pasditja do ketë debate dhe mosmarrëveshje te mëdha. Beqaret duhet te tregohen sa me te duruar nëse duan te ndeshen e personin ideal. Ne planin financiar do jeni me dinamike dhe me te organizuar. Do ia dilni ta stabilizoni situatën sa hap e mbyll sytë.

Shigjetari
Pas një kohe jo shume te mire për jetën ne çift, sot do krijohet një klime e ngrohte dhe me romantike. Do afroheni me shume me partnerin dhe do ndiheni te qete ne shpirt. Lidhja juaj do konsolidohet me tepër. Beqaret do kërkojnë shume, por as sot nuk do e gjejnë atë qe kërkojnë. Financat do kenë përmirësime fale një shume te madhe qe do marrin nga familjaret.

Bricjapi
Çiftet do bëjnë gjithçka qe kane ne dore për te krijuar një ambient harmonik dhe te gëzueshëm. Do organizoni darka me miqtë tuaj te ngushte dhe do ia kaloni për mrekulli. Beqaret kane kohe qe mundohen për te gjetur personin ideal dhe sot përpjekjet e tyre do japin fryte. Ne planin financiar mos nënshkruani asnjë kontrate për investime.

Ujori
Marrëdhënia juaj me partnerin do jete shume e mire gjate kësaj dite. Do merrni kënaqësitë e pritura dhe nuk do debatoni për asgjë. Komunikimi është një nga pikat tuaja me te forta. Beqaret duhet te kenë me tepër besim tek vetja dhe te tentojnë. Ne planin financiar do keni fat. Gjerat do shkojnë ashtu si i kishit programuar dhe do kryeni disa transaksione te rëndësishme.

Peshqit
Asgjë nuk ka për t’iu ecur ashtu si e kishit menduar gjate kësaj dite ne jetën tuaj sentimentale dhe mosmarrëveshjet me partnerin nuk do kenë te ndalur. Po vazhduat kështu shume shpejt do e shkatërroni gjithçka keni ndërtuar. Beqaret do flirtojnë me disa persona, por do druhen te shkojnë me tej sesa aq. Ne planin financiar do luftoni fort dhe do i zgjidhni problemet.

Ngjarja paraprake

Nga sot situata meteorologjike po vije drejt stabilizimit

Ngjarja e ardhëshme

SHBA e cilëson grusht shteti ngjarjen në Mianmar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian