Horoskopi ditor, e mërkurë 18 maj 2022

Dashi

Sot do të bini pre e pesimizmit ju që jeni në një marrëdhënie. Mundohuni të mos e lëshoni veten dhe kanalizoni energjitë tuaja në diçka të dobishme dhe konkrete që mund t’ju ndihmojë. Beqarët do jenë të ngarkuar me punë dhe nuk do e kenë mendjen te dashuria. Në planin financiar kujdes me shpenzimet.

Demi

Shikoni punën tuaj dhe mos lejoni veten që të përfshiheni në thashetheme dhe fjalë boshe, të cilat nuk mund t’ju zgjidhin asgjë me partnerin/en. Beqarët edhe pse nuk do kërkojnë të krijojnë lidhje, do kenë takime mjaft interesante. Në planin financiar situata parashikohet e mirë.

Binjakët

Duhet ti bëni pyetjet në momentin e duhur kundrejt njeriut që keni përkrah, edhe pse përgjigjet që do te merrni nuk do t’ju pëlqejnë aspak. Megjithatë do të arrini të merrni informacionet që ju duhen. Beqarët do takojnë personin që kanë ëndërruar. Financat do i keni nën kontroll.

Gaforrja

Ka ardhur koha të kontrolloni emocionet tuaja dhe të filloni të përballoni problemet në çift në mënyre racionale. Mos u ndikoni nga acarimi i momentit. Beqarët do kenë një ditë me fat dhe të mbushur me takime mbresëlënëse. Në planin financiar priten përmirësime falë menaxhimit tuaj.

Luani

Sot do të jeni objekt i një ulje dhe ngritje të shpeshtë të humorit ju të dashuruarit. Evitoni të merrni vendime, në rast se nuk doni të ndërlikoni një situatë të caktuar. Beqarët do nisin të mendojnë seriozisht për lidhje afatgjatë dhe mundësitë nuk do ju mungojnë. Në planin financiar do dini si t’i menaxhoni të ardhurat.

Virgjëresha

Raportet me partnerin/en nuk do të jenë shumë të thjeshta, sot. Bëni kujdes në ato që do thoni, pasi një acarim i tepruar mund të prishë gjithçka. Beqarët edhe pse do sakrifikojnë për të gjetur dashurinë nuk do ja dalin dot mbanë. Në planin financiar kujdes me shpenzimet.

Peshorja

E vërteta ndonjëherë është e hidhur, por gjithmonë është e nevojshme. Mjaft i fshehët vetes tuaj ato çka provoni në të vërtetë. Beni mirë të sqaroheni për çdo pikëpyetje me partnerin/en. Beqarët do kenë takime pafund, por nuk do vendosin dot. Në planin financiar nuk parashikohen probleme.

Akrepi

Përpiquni të mbani nën kontroll personalitetin tuaj agresiv. Nuk keni pse të kërkoni gjithmonë që të dominoni situatën në marrëdhënien tuaj në çift. Beqarët me mbështetjen e yjeve do arrijnë të bëjnë për vete personin që pëlqejnë. Financat do vinë duke u përmirësuar.

Shigjetari

Jo gjithmonë keni besuar te partneri/ja juaj. Por kësaj here do t’i jepni besimin tuaj të plotë për të realizuar diçka që pa bashkëpunimin e tij/saj nuk do të vlente. Beqarët do kenë disa takime mbresëlënëse do përfshihen në ëndërrime. Me financat nuk do keni asnjë problem.

Bricjapi

Mund të përballeni me personin që keni në krah i cili nuk ju lejon të interpretoni rregullat. Mos u kapni me të, por përpiquni të kalitni durimin që ju ka munguar kohët e fundit. Beqarët më në fund do gjejnë personin që kanë ëndërruar. Në planin financiar mund të përballeni me disa vështirësi.

Ujori

Nëse nuk arrini ti plotësoni dëshirat e partnerit/es, Beni mirë të tregoheni të sinqertë për të mos rrezikuar që t’ju keqkuptojnë. Beqarët do jenë mjaft joshës sot dhe do kenë fat me tepricë në dashuri. Edhe në planin financiar fati do jetë në anën tuaj.

Peshqit

Përdorni të gjithë sharmin tuaj për të arritur atë që dëshironi lidhur me njeriun e zemrës. Mbase do ti bjerë në sy se fshihni diçka brenda vetes. Hiqeni misterin që ju karakterizon. Beqarët do kenë takime të njëpasnjëshme, por të jenë të pavendosur. Në planin financiar bëni kujdes, sepse mund të gaboni rëndë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Robert Aliaj përplaset me Ardit Çunin: Patëm një paraqitje skandaloze në Eurovision

Story i radhës

LIVE: Zhvillimet dramatike/ Rusia vazhdon bombardimet në Ukrainë mirëpo pritet ndëshkim i rëndë për krimet e bëra – Zelenskyy jep paralajmërimin e radhës

Të fundit nga