Horoskopi 2 Korrik, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Sot do të përmirësoni dhe normalizoni marrëdhëniet dhe ndërveprimet me të njohurit, por edhe me vëllezërit e motrat apo fqinjët. Në komunikim, kuptoni mendimet dhe idetë e të tjerëve, si rezultat i të cilave mund ta bindni më lehtë bashkëbiseduesin tuaj.  Nëse jeni beqarë, do t’ju pëlqejë flirtimi dhe takimet. Nëse jeni të fejuar, pas një bisede, shumë nga problemet tuaja të marrëdhënies zgjidhen, pas një bisede serioze me partnerin tuaj.

Jini të kujdesshëm ndaj iniciativave profesionale apo financiare, marrëveshjeve dhe partneriteteve të reja.

Demi

Sheshi i njëkohshëm Merkur-Neptun do t’ju joshë në sjellje posesive dhe dogmatike.

Nëse jeni beqar, sukseset, pushtimet dhe fansat tuaja rritem. Nëse jeni të fejuar, shijoni momente sensualiteti me partnerin, por edhe stabilitet në marrëdhënien tuaj.

Në punë bëni hapje të reja profesionale, veçanërisht nëse jeni në kërkim të një pune të re. Në planin financiar zhvillimet do jenë absolutisht pozitive.

Binjakët

Në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale vijnë zgjidhje të përhershme, por edhe suksese të sigurta në çdo fushë të rëndësishme të jetës suaj.

Nëse jeni të fejuar arrini me partnerin tuaj të rinovoni perspektivat dhe zhvillimet në marrëdhënien tuaj.  Megjithatë, larg sekreteve dhe gënjeshtrave. Nëse jeni beqarë, mund të prisni një njohje të re simpatike, e cila mund të përfundojë në një lidhje kuptimplote.

Zhvillimet për punën tuaj do të jenë pozitive. Në planin financiar arrini një objektiv të madh, por shpenzoni shumë.

Gaforrja

Ju i njihni dëshirat tuaja më të thella dhe me shumë mundësi, do të jeni në gjendje t’i përmbushni ato. Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Merkur-Neptun do të sjellë një zbulim zhgënjyes.

Nëse jeni të fejuar, shijoni momente të nxehta seksi.  Nëse jeni beqarë, prisni vetëm zhvillime pozitive, sidomos me një lidhje dashurie që ekziston prej kohësh, e parealizuar apo në të shkuarën.

Në fushën e punës bëni disa gabime të pakujdesshme. Në planin financiar patjetër do të përmirësoheni .

Luani

Tani mund të bëni ndryshime rrënjësore në fushat që keni dashur prej kohësh dhe të forconi zonën miqësore. 

 Nëse jeni të fejuar, do të vijnë zgjidhje të papritura për problemet tuaja të marrëdhënies, të cilat ju shqetësojnë prej kohësh. Nëse jeni beqarë do arrini t’i afroheni personit që ju intereson dhe së bashku të bëni një hap të madh.

Sot do të keni shumë mundësi që do t’ju lejojnë të hidhni hapa të rëndësishëm profesional. Nga ana financiare thuajini jo shpenzimeve budallaqe.

Virgjëresha

E dashur Virgjëreshë, Mërkuri sot formon një Trin me Saturnin dhe do t’ju ndihmojë absolutisht të arrini qëllime dhe ambicie të rëndësishme! Më në fund do të shpëtoni nga situata të vështira dhe toksike nga marrëdhëniet toksike, me lehtësi! Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Merkur-Neptun ju paralajmëron për lëvizje të gabuara, të cilat do t’ju ekspozojnë shoqërisht.

Nëse jeni të fejuar, thuajini jo historive të dashurisë në prapaskenë, të fshehura apo të ndaluara, sepse do të vijnë zbulime të pakëndshme. Nëse jeni beqarë, mos u besoni fjalëve të mëdha nga një njohje e re, sepse do zhgënjeheni.

Do të keni kënaqësi në sektorin e punës! Në planin financiar, sot është dita e duhur për të zgjidhur çështjet e pazgjidhura.

Peshorja

Do të keni mundësinë e rëndësishme të shfrytëzoni sa më shumë fatin tuaj dhe të përmirësoni kontaktet tuaja sociale dhe marrëdhëniet ndërpersonale, kryesisht përmes komunikimeve dhe kontakteve.

Nëse jeni beqarë do keni shumë njohje të reja, flirte kuptimplote dhe mesazhe e telefonata të këndshme. Nëse jeni të fejuar, bëni sot bisedën që keni dashur të bëni prej kohësh me gjysmën tjetër dhe do të shihni se si do të rregulloni gjithçka.

Në karrierë do të vijnë disa lajme të këndshme, si dhe fillime të reja thelbësore. Dita është e përshtatshme për marrëveshje financiare.

Akrepi

Miku Akrep, treshja Mërkur-Saturn që po zhvillohet sot do t’ju japë mundësinë për të përmbushur mendimet dhe dëshirat e thella, për të realizuar shumë synime, të cilat deri më tani i keni mbajtur të fshehura.

 Nëse jeni beqar, një dashuri e parealizuar rikthehet në jetën tuaj. Nëse jeni të fejuar, zona seksuale përmirësohet në maksimum. Megjithatë, larg shpërthimeve të xhelozisë dhe posesivitetit.

Në karrierë, duhet të prisni një mundësi, e cila i shërben në mënyrë të përkryer ambicieve tuaja. Në planin financiar zhvillimet do jenë disi zhgënjyese.

Shigjetari

I dashur Shigjetar, tribuna e Mërkurit me Saturnin sot është absolutisht pozitive për ju! Tani vlerësoni, saktë dhe objektivisht, situatat dhe njerëzit me të cilët ndërveproni, në mënyrë që të merrni vendimet e duhura! Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Merkur-Neptun do të sjellë çmitizim në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale

Nëse jeni të fejuar, një lajm apo një rrëfim nga gjysma juaj tjetër do t’ju bëjë të ndiheni më të sigurt dhe më të sigurt se kurrë! Nëse jeni beqarë, përgatituni për një njohje të re ose fillimin e një lidhjeje të re! Megjithatë, larg idealizimit!

Ju duhet të rishikoni menjëherë disa nga ambiciet tuaja profesionale sot. Thuaj po marrëveshjeve dhe vendimeve financiare.

Bricjapi

Miku Bricjapi, Mërkuri dhe Saturni po punojnë bashkë sot, me aspektin e një trekëndëshi, i cili do t’ju favorizojë shumë në çështjet praktike dhe ato të përditshme. Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Merkur-Neptun mund të sjellë zhgënjime që lidhen me një ndryshim në pamjen tuaj.

Nëse jeni të fejuar, i jepni fund problemeve, së bashku me të dashurin tuaj. Nëse jeni beqarë, më mirë shmangni një romancë apo një flirtim që zhvillohet në ambientin tuaj profesional, sepse mund të ekspozoheni.

Profesionalisht, do t’ju duhet të përballeni me mjaft probleme. Në planin financiar, një zgjidhje e papritur ju vjen deri tani.

Ujori

I dashur Ujor, me Trinin e formuar nga Mërkuri dhe Saturni sot, mund të gjeni kohën e lirë të nevojshme për të shijuar aktivitete sociale dhe krijuese, kontakte dhe aktivitete rekreative! Megjithatë, sheshi i njëkohshëm Merkur-Neptun, ju josh në arrogancë dhe teprime.

Nëse jeni të përkushtuar, lidhja juaj karakterizohet nga romanca, pasioni, por edhe stabiliteti. Nëse jeni beqarë, ka shumë gjasa që tani të bëni një njohje të re simpatike dhe të denjë, e cila premton një të ardhme dhe siguri.

Çfarëdo lëvizjeje në karrierë që bëni tani, sigurisht që do të jetë një sukses. Në planin financiar shmangni shpenzimet e panevojshme.

Peshqit

Të dashur Peshq, Trini i sotëm Mërkur-Saturn premton zgjidhje të shkëlqyera dhe afatgjata dhe shumë favore në sektorin e shtëpisë dhe familjes.

Nëse jeni të fejuar, i zgjidhni me sukses problemet e kaluara të marrëdhënies tuaj me gjysmën tjetër. Nëse jeni beqarë, po vijnë mundësitë për një ribashkim. Megjithatë, qëndroni larg iluzioneve dhe idealizimeve

Problemet e së shkuarës po rikthehen në sektorin e punës dhe atë financiar.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

‘Shpërthime të fuqishme’ janë dëgjuar në qytetin ukrainas të Mykolaiv

Story i radhës

Numri i të vdekurve nga rrëshqitja masive e dheut në Indi rritet në 19, mbi 50 të zhdukur

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish