Hiqen kolonat nëpër kufij – 10 minuta pritje në Merdarë

Mërgimtarët me sa duket e kanë lënë Kosovën për t’u kthyer në vendet e tyre ku jetojnë në Perëndim.

Kjo pasi pritjet kufitare kanë rënë në minimum.

Pritjet më të gjata për të dalë nga Kosova janë në Merdarë – max 10 minuta.

Ndërsa klankosova në Muçibabë, te Dheu i Bardhë, në Mutivodë dhe në të gjitha pikat tjera kufitare më së shumti pritet 5 minuta.

Muajin e fundit, për t’u larguar nga vendi nga këto pika kufitare mërgimtarët prisnin edhe deri në 7 orë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Trajneri i Astanës i ka idetë e qarta

Story i radhës

Erdogan: Turqia nuk e njeh aneksimin e Krimesë nga Rusia

Të fundit nga