Het-trik i Hojlund, Danimarka fiton ndaj Finlandës

Danimarka e ka filluar me këmbë të mbarë në stadiumin “Parken” në Copenhagen.

Danezët shënuan fitore me rezultat 3:1 ndaj Finlandës.

Ndeshje u përcoll nga 35.851 shikues. 

Trim i ndeshjes është Rasmus Hojlund duke shënuar het-trik.

Për danezët shënoi futbollisti Hojlund (21′, 82′, e 90+3′) dhe për Finlandën realizoi Antman (53’).

Danimarka e nisi me tre pikë në Grupin H të kualifikueseve në Kampionatin Evropian.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Prishtina mposht me penallti Vushtrrinë

Story i radhës

Afrim Gashi: Rritja e shumicës ishte një fiasko e vërtetë

Të fundit nga