Haziri publikon statistikat e koronavirusit në Gjilan: 178 raste aktive

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri përmes një postimi në facebook ka njoftuar për gjendjen aktual të qytetit me koronavirusi.

Haziri tha se në Gjilan aktualisht janë 178 raste aktive me Covid-19, derisa janë në pritje edhe 172 mostra të tjera.

Në ditën e 226 të përballjes me #COVID19, gjendja e përgjithshme në Gjilan është kjo: 1256 raste të infektuara në total, 1030 të shëruar, 178 raste aktive, 48 të vdekur, 10 të hospitalizuar dhe 172 mostra në pritje”, u shpreh Haziri, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Në ditën e 226 të përballjes me #COVID19, gjendja e përgjithshme në Gjilan është kjo: 1256 raste të infektuara në total, 1030 të shëruar, 178 raste aktive, 48 të vdekur, 10 të hospitalizuar dhe 172 mostra në pritje.

I ftoj qytetarët që t’i evitojnë gjobat duke i respektuar masat kundër përhapjes së virusit dhe t’i kthehen solidaritetit e lojalitetit kundër COVID-19. Kujdes, e mos u bën për kujdes intenziv!

Ngjarja paraprake

Sistemi shëndetësor në kolaps/ Në spitalet COVID nuk ka më vende për pacientë të rinj

Ngjarja e ardhëshme

EBA dhe Bahreini përshëndesin normalizimin e marrëdhënieve mes Sudanit dhe Izraelit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian