Haxhi Krasniqi, sportisti shqiptar i vitit 2020

Haxhi Krasniqi është sportisti më i mirë shqiptar për vitin 2020 dhe në fakt kampion i botës në versionin WBA/IBO në kategorinë gjysmë të rëndë.

Krasniqi realizoi ëndrrën e tij në vitin 2020 kur me 10 tetor e nokauton Dominic Beselin. 

Ai në rundin e tretë e përfundoi misionin, duke bërë me miliona shqiptarë të lumtur. 

Në meçin e madh, i pranishëm ka qenë edhe fotoreporteri i njohur shqiptar, Eroll Popova apo njeriu që në çdo ngjarje është afër Haxhiut. 

Krasniqi ka pasur vitin më të mirë në karrierë, ndërsa Bosel nuk do të harrojë kurrë mbrëmjen e keqe në Magdeburg, ku humbi titullin.

Haxhi Krasniqi, sportisti shqiptar i vitit 2020!

Ngjarja paraprake

Kur tradhëtia çon në pajtim

Ngjarja e ardhëshme

Izraeli raporton 5.804 infeksione të reja me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian