Harta e Evropës zbulon se kush po lufton më mirë koronën, Kosova në të kuqen

Ministria e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Belgjikës ka publikuar një hartë të Evropës të ndarë në zona jeshile, portokalli të lehta, portokalli të errët dhe të kuqe. Nga të gjitha rajonet në Evropë, vetëm 11 sosh janë në të gjelbër.

Këta janë një rajon në Suedi, katër në Poloni, dy në Bullgari, dy në Itali (Marche dhe Kalabria) dhe dy në Kroaci, Istria dhe Varazhdini. Kosova, siç po shihet, është në të kuqen.

Belgjika nuk ka kufizime të udhëtimit, por, varësisht nga ngjyra, udhëtimi rekomandohet ose nuk rekomandohet, kthimi nga zonat e kuqe përfshin testimin dhe karantinën, dhe jo nga të tjerët.

Ngjarja paraprake

Chrome rrit sigurinë në Android dhe iOS

Ngjarja e ardhëshme

Pavarësisht bllokimit ndaj COVID-19, izraelitët në protestë kundër kryeministrit Netanyahu

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian