Harrojnë tenxheren me qumësht në zjarr dhe ikin për drekë familjare/ Digjet banesa në Berat

Një zjarr ka rënë në një banesë në lagjen “30-Vjetori” në Berat.

Mësohet se banesa ishte në pronësi të shtetasit Eben Elezi dhe se familja kishte harruar tenxheren me qumësht në zjarr dhe ishte larguar për një drekë familjare.

Pas njoftimit të marrë nga banorët e pallatit, në vendngjarje kanë shkruar efektivë të zjarrëfikëses Berat, që duke hyrë në shtëpi me anë të shkallëve, kanë lokalizuar shpejt flakët dhe kanë fikur zjarrin.

Si pasojë e zjarrit ka pasur vetëm dëme materiale në guzhinën e banesës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dinamo pranë marrëveshjes me mesfushorin shqiptar që luan në Greqi

Story i radhës

Në aksidentin në rrugën Prishtinë-Podujevë u lënduan katër persona

Të fundit nga