Harrojeni mishin dhe sallatën ruse: 6 pjata për një super darkë më 31 dhjetor

Harrojeni mishin dhe sallatën ruse: 6 pjata për një super

Fjalia pas çdo darke të Vitit të Ri është: “Vitin tjetër nuk ka asnjë shans të gatuajmë kaq shumë!” Kaq ishte dhe historia përsëritet.

Gjeli i detit, sallata ruse për gjithë janarin, pijet dhe frutat me shumicë a thua se marketet të kishin njoftuar që u mbyllën përgjithmonë dhe sigurisht gjithë llojet e mishrave që të ngopin vetëm duke i parë në pjatë.

Lodhje dhe shpenzim i panevojshëm për një darkë që mund të jetë e shijshme dhe jo aq e mundshme saç është rëndom kur kalohet brenda shtëpisë. Këtë vit, mbajeni fjalën dhe tregohuni të zgjuar. Nuk ka nevojë për pjata dhe bollët që mund t’i konsumojmë çdo ditë. Bëni një tryezë me gjëra të veçanta, të thjeshta dhe të shijshme.

Antipastat dhe gjeli në mes janë super zgjedhje! Blini disa përbërës të veçantë dhe këtë vit, sajoni tryezën më të bukur për të pritur 2021-in.

Ngjarja paraprake

Ballkani gjatë viteve të ardhshme është i rrezikuar nga tërmetet

Ngjarja e ardhëshme

Afganistani është vendi më vdekjeprurës për fëmijët në botë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian