Harrison Ford plagoset gjatë xhirimeve të ‘Indiana Jones 5’

Gjatë xhirimeve të  “Indiana Jones 5”, në provat për një skenë lufte. Ylli Harrison Ford pësoi një dëmtim në shpatull.

Në këtë mënyrë, aktori duhet të shkëputjet deri në një moment të caktuar, ndërkohë, regjisori James Mangold do të vazhdojë të xhirojë pa Ford.

Shkalla e dëmtimit të Ford është e panjohur, megjithëse nuk është hera e parë që ai dëmtohet ndërsa xhiron një film. Në të kaluarën, Ford pësoi një dëmtim serioz në shpinë në “Indiana Jones and the Temple of Doom” si dhe pësoi fraktura në këmbë në “Star Wars: The Force Awakens”.

‘Indiana Jones 5’ është filmi i pestë dhe i fundit në seri, i cili po xhirohet në Mbretërinë e Bashkuar dhe pritet të dalë në treg në 2022. Ai është një projekt i ardhshëm aksion-aventurë amerikan i drejtuar nga James Mangold, me një skenar të bashkë-shkruar nga Mangold, Jez Butterworth dhe John-Henry Butterworth.

Filmi u shfaq premierë në Festivalin e Filmit në Kanë më 18 maj 2008 dhe u lançua në të gjithë botën më 22 maj 2008. Kritikët e vlerësuan filmin për efektet vizuale, shfaqjet, sekuencat e veprimit, partiturën muzikore të John Williams dhe modelin e kostumeve. Nga ana tjetër u u kritikuay dialoguu, vija e historisë, hapat e tepërt dhe përdorimin e tepërt të CGI . 

Ngjarja paraprake

Pandemia, Nju Jorku do të heq gjendjen e jashtëzakonshme

Ngjarja e ardhëshme

Ja kur priten rënie të temperaturave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian