Haradinaj për vdekjen e Ahmetit: Kontributi i tij do të ruhet me respektin më të madh

Personazhe publik kanë reaguar për ndarjen nga jeta e aktorit të mirënjohur shqiptar, Luran Ahmeti. 

Aktori ka ndërruar jetë ditën e sotme pas komplikacioneve për shkak të koronavirusit, ndërsa ndodhej i shtruar prej disa ditësh në Klinikën Infektive në Shkup.

Ish kryeministri i Kosovës dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar i trishtuar me ndarjen e parakohshme nga jeta të aktorit. 

“I trishtë lajmi për shkuarjen e hershme të aktorit Luran Ahmeti. Ai la pas një bagazh të madh të cilin do e ruajmë me respektin më të madh! Ngushëllime për familjen dhe gjithë komunitetin e artistëve!”, ka shkruar ai.

Ngjarja paraprake

Kundërshtarët e Kosovës, Spanja dështon, Suedia fiton!

Ngjarja e ardhëshme

Lenjani autor i golit të fitores për Shqipërinë: Shpresoj që të shkruajmë historinë!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian