Haradinaj në Ditën e Dëshmorëve të Prishtinës: Ta ruajmë këtë liri si vlerën më të shenjtë

Kryetari i Aleancës Ramush Haradinaj, ka kujtuar përmes një postimi, Ditën e Dëshmorëve të Prishtinës.

Ai po ashtu ka kujtuar, Masakrën e Makocit, Betejën e Marecit, si dhe njësitë e UÇK-së që kanë operuar në territorin e komunës së Prishtinës.

Haradinaj mes tjerash shkroi se misioni ynë historik u realizua ‘Fal heroizmit të luftëtarëve dhe sakrificës së martirëve, të cilët gjithmonë do të jenë frymëzim dhe udhërrëfyes në ndërtimin e të sotmes dhe të ardhmes sonë’.

Postimi i plotë:

Në Ditën e Dëshmorëve të komunës së Prishtinës, kujtojmë trimërinë, vendosmërinë e guximin e luftëtarëve të Brigadës 153 Hyzri Talla, gueriljes BIA, të gjithë

Dëshmorët e Martirët e Lirisë.

Në këtë ditë, kujtojmë të rënët në masakrën e Makocit dhe Betejën e Marecit.

Fal heroizmit të luftëtarëve dhe sakrificës së martirëve, të cilët gjithmonë do të jenë frymëzim dhe udhërrëfyes në ndërtimin e të sotmes dhe të ardhmes sonë, ne realizuam misionin tonë historik.

Ta ruajmë këtë liri si vlerën më të shenjtë dhe të përulemi me admirim para të rënëve.

Lavdi!

Ngjarja paraprake

Mozzik e nis ditën me këtë video të ëmbël pranë Hanës

Ngjarja e ardhëshme

Real Madridi sytë kah Sterlingu

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian