Haradinaj dënon sulmin ndaj Duriqit

Sulmin ndaj gazetarit Visar Duriqi e ka dënuar edhe i pari i AAK-së.

Përmes një statusi të bërë në Facebook, Ramush Haradinaj kërkoi nga organet e rendit që ta zbardhin rastin dhe ata që e bërën këtë akt qyqar, të vihen para drejtësisë.

Postimi i tij:

Dënoj ashpër sulmin qyqar ndaj gazetarit Visar Duriqi.

Kërkoj që organet e rendit të zbardhin rastin dhe uroj të jetë i fundit.

Fjala e lirë është garancë e demokracisë në një shoqëri që aspiron një të ardhme të sigurt.

RH

Ngjarja paraprake

Ajax rrëzon skuadrën franceze

Default thumbnail
Ngjarja e ardhëshme

Pretendime për ngacmim seksual ndaj Guvernatorit të New York-ut, Andrew Cuomo

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian