Haradinaj: Baci Smajl u prehtë në paqe

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj u ka shprehur ngushëllime familjen Veseli dhe të gjithë ata që e njohën për vdekjen e Smajl Veselit nga Broboniqi.

Haradinaj ka shkruar në Facebook se familja Veseli ka dhënë kontribut të madh në organizimet çlirimtare dhe shtetndërtim, fal frymës atdhetare që promovohej e kultivohej nga Smajli e vëllezërit.

“Ngushëlloj familjen Veseli dhe të gjithë ata që e njohën.

Baci Smajl u prehtë në paqe”, ka shkruar ai.

Ngjarja paraprake

Dortmundi arkëton pikë të plota

Ngjarja e ardhëshme

Ismajli luan tërë ndeshjen

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian