“Haland do t’ju copëtojë dhe do t’ju bëjë lakër”! Serbët ndihen të provokuar

Sa herë që në Serbi ka një histori përballje me një ekip shqiptar, në mediat serbe do të kemi gjithmonë titujt që hapen me: “Provokacija”. Por më në fund në gjë e tillë vjen për një tjetër kundërshtar dhe jo vetëm me shqiptarët.

Serbia do të luajë përballë Norvegjisë dhe ish-futbollisti dhe tanimë komediani Bernt Hulsker, ka zgjedhur që të provokojë disi rivalët e Ballkanit, që “marrin flakë” lehtësisht.

Misioni kryehet pa shumë vështirësi, vetëm me një këngë motivuese për futbollistët norvegjezë.

“Serbë, Haland do t’ju copëtojë dhe do t’ju bëjë lakër”, thotë Bernt Hulsker mes të tjerash, duke treguar forcën e yllit kryesor të Norvegjisë që luan me Dortmundin. Kjo ka bërë xhiron e të gjitha mediave serbe që e cilësojnë si skandaloze këtë lloj reagimi përpara takimit.

Ngjarja paraprake

Takim Shahpaska – Saiti: Kryqi i Kuq është partner yni në angazhimet për ndihmë dhe mbështetje të më të ndejshmëve

Ngjarja e ardhëshme

Sot u hapën restorantet/ Lejohet shërbimi në ambientet e brendshme, por me maska

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian