Habit kreu i Ballit Kombëtar: Për Shqipërinë bëj pakt edhe me djallin, gati të bashkëpunoj me Ramën

Kreu i partisë Balli Kombëtar, Adriatik Alimadhi i ftuar në Report Tv, i ka bërë ofertë Partisë Socialiste se për të mirën e Shqipërisë, mund të bëj edhe pakt me djallin, nëse Edi Rama e ndjek.

Alimadhi shtoi se deri më sot kishte vendosur që të mos shitej, por do ta bënte këtë ‘sakrificë’ për Shqipërinë.

“Ka një gjë se si e majtja dhe e djathta. Kam dashur të jap një sinjal politik se nëse  politika do të mbajë ballin kombëtar jam i gatshëm të bëj bashkëpunim për të mirën e qytetarëve dhe me djallin. Edhe me të djathtën. Nëse duhet për të mirën e Shqipërisë mund ta bëj këtë bashkëpunim dhe me të majtën. Nëse Edi Rama na ndjek i them se jam gati ta bëj këtë. Unë nuk dua dhe skam dëshirë të futem në idetë dhe mendimet se çfarë bëjnë partitë e tjera. E djathta në Shqipëri është goditur dhe vazhdon të goditet. PD ka bërë gabim. Duhet të kishte bërë kujdes në përzgjedhjen e elementëve. E djathta është goditur nga elementë të caktuar. Lëvizjet politike çfarë sollën në Shqipëri gjatë kohës që morëm mandatin. PD LSI me një bashkëpunim të ngushtë me njëri tjetrin. E majta dominon në institucione në koncept,”- tha deputeti.

Adriatik Alimadhi, ka folur edhe për Covid, të cilin e kaloi para disa kohësh, ku thotë se akoma i ndjen pasojat.

“Ka qenë një situatë jo e mirë e imja. Kam qenë ndër të parët që jam prekur. Kam falenderuar bluzat e bardha më kanë shërbyer me kujdes të veçantë. Kam qenë në kushte të vështira se mund të ndahesha nga kjo jetë. Mbyllja brenda vetvetes sepse kjo është një sëmundje që të pushton dhe të vë përpara. Pavarësisht problemeve që më janë rikuperuar, kam një problem që dua tua them të gjithë atyre që më dëgjojnë. Aktualisht që jam i ulur këtu kam një lodhje të muskujve të trupit që kanë të bëjnë me lidhjen e kockave që më shkaktojnë probleme në ulje dhe në çuarje,”- tha deputeti.

Ngjarja paraprake

Turp i madh, ja si sportisti rrihej me babain e futbollistit të njohur midis rrugës 

Ngjarja e ardhëshme

Bayerni me pikë të plota nga Moska, Interi barazon  

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian