Habit ish-futbollisti i Juves

Përfundon ende pa nisur mirë aventura e Mauro German Camoranesit si ndihmës i Igor Tudor në klubin e Marseille.

Mediat italiane raportojnë se pas vetëm një jave, kampioni i botës me ‘të kaltrit” në vitin 2006 ka vendosur të braktisë detyrën dhe të rikthehet në Itali.

Nuk dihen ende shkaqet e një divorci kaq të shpejtë, teksa momentalisht flitet për një ofertë si trajner i parë për Camoranesin, megjithatë nuk përjashtohet as mundësia e ndonjë debati me trajnerin Igor Tudor.

Ky i fundit zgjodhi pikërisht ish shokun e tij të skuadrës te Juventus si ndihmës për aventurën franceze si trajner, teksa deklaroi në konferencë se Camoranesi do të jetë krahu i tij i djathtë, por bashkëpunimi mes të dyve përfundoi shumë shpejt.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Lukashenko: Perëndimi po përgatit një sulm ndaj Rusisë

Story i radhës

Ukraina njofton nisjen e kampionatit

Të fundit nga