Haaland si bishë, shënues i katërfishtë, Dortmundi ‘shkel’ Hertha-n

Futbollisti Erlingd Haaland është i papërmbajtshëm, shënues i katërfishtë për fitoren e Dortmundit me rezultat 5:2 ndaj Hertha-s në Berlin.

Haaland si bishë, nuk tregoi aspak mëshirë për rivalin. 

Lojë shumë e mirë dhe me gjithsej shtatë gola të shënuar, secili më i bukur se tjetri.

Image

Haaland (47′, 49′, 62′ dhe 79’) , Guerreiro (70′) shënuan për Dortmundin dhe Cunha (33′ e 78’-nga penalltia).

Pas javës së 8-të në Bundesliga I, Dortmundi udhëheq me 18 pikë, ka një me pak se lideri Bayerni dhe Hertha zë vendin e 13-të me 7 sosh.

Haaland renditet i dyti me 10 gola në listën e shënuesve, një me pak se Robert Lewandowski i Bayern Munihut.

Ngjarja paraprake

Tetovari i shpëton jetën të moshuarit nga Shkupi, e nxjerr nga Vardari

Ngjarja e ardhëshme

Pizhamet me këtë material sigurojnë gjumë më cilësor

të fundit nga