Gundogan: Duhet të jemi realistë

Barcelona do të fillojë përpjekjen e saj për të pushtuar Europën për herë të gjashtë me sfidën 19 shtatorit në Champions League kundër Antwerp.

Katalanasit nuk kanë arritur të përparojnë nga faza e grupeve në dy edicionet e fundit dhe trajneri Xavi ka thënë se thjesht kalimi në raundin e 1/8-at është objektivi i klubit këtë sezon.

Sipas GOAL, blerja e verës Ilkay Gundogan tani ka zbuluar se fitorja e Champions League nga katalanasit do të jetë një sfidë shumë e vështirë për ta.

“Unë do të doja të fitoja përsëri Champions League, por e di që realiteti në Barcelonë është ndryshe.

Jemi në proces të ndërtimit. Kemi një ekip shumë të ri, por me shumë potencial dhe cilësi”.

Barcelona e fitoi për herë të fundit Champions-in në 2015-ën kur Luis Enrique udhëhoqi gjigantët e La Liga-s drejt triumfit, me Lionel Messin, Neymar dhe Luis Suarez të gjithë ende pjesë e ekipit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dhuna ndaj 3-vjeçarit në kopshtin “Gëzimi ynë”, ndalohet nga policia dy autoret e dyshuara

Story i radhës

KLP miraton vendimin, kujdestaria për gjyshërit mund të përdoret nga prokurorët për uljen e ngarkesës në punë

Të fundit nga