Guardiola pranë rinovimit

Trajneri Pep Guardiola, është afër që të rinovojë kontratën me Manchester Cityn.

“Qytetarët” janë duke ‘luftuar’ për titullin e Prmeierligës, derisa vendimi nëse tekniku spanjoll do vazhdojë do jetë i vështirë.

Kontrata e 49-vjeçarit skadon në fundin e sezonit dhe marrëveshja për rinovim ende s’është arritur.

Por, sipas Telegraph, Guardiola është optimist që do gjejë gjuhën e përbashkët me “Qytetarët” dhe ta rinovojë kontratën.

Guardiola është në vitin e pestë të gjiganti anglez dhe ka fituar dy Premierliga, një FA Cup dhe tri herë Kupën e Anglisë.

Ngjarja paraprake

Opozita: Disa arsye për zgjedhje të parakohshme

Ngjarja e ardhëshme

Ja nga cila ditë e javës tjetër do bie borë e shi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian