GRUBI: Zv.kryeministri i parë shqiptarë-shkalla e fundit për të arritur KRYEMINISTRIN SHQIPTAR (VIDEO)

Bashkimi Demokratik për Integrim, në dy dekada dhe në veçanti në zgjedhjet e fundit parlamentare në Republikën e Maqedonisë së Veriut është angazhuar jashtëzakonisht shumë, duke nisur nga Shtabin Zgjedhor me qëllim që të fitoj zgjedhjet. Luftuam për të sjellë kryeministrin e parë shqiptarë dhe jo vetëm zëvendëskryeministrin e parë dhe unë e shoh këtë pozitë, jo timen, por pozitë të cilën ka ngadhënjyer z. Ali Ahmeti dhe shqiptarët në RMV si shkalla e fundit për të arritur deri tek kryeministri shqiptar. Kështu është shprehur zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në Opinion me gazetarin Blendi Fevziu ku dhe u përzgjidh si një nga personazhet e vitit 2020, informon GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Theksoni sytë ose buzët dhe shkëlqeni në pritjen e Vitit të Ri

Ngjarja e ardhëshme

GRUBI: Momenti më i bukur i vitit 2020, anëtarësimi i RMV-së në NATO dhe bashkimi me Shqipërinë në aleancën veri-atlantike (VIDEO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian