GRUBI tregon sa ka kushtuar spoti i këngës së ripërpunuar për Alfabetin

Është lajm i rremë, fare nuk është i vërtet se spoti i këngës së ripërpunuar e Alfabetit ka kushtuar Ministrinë për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive 90 mijë euro. Kështu ka deklaruar zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në emisionin Klan Debat me gazetarin Selajdin Xhezairi.

Grubi thotë se spoti i lartëpërmendur ka kushtuar vetëm 3 mijë euro dhe ai ishte një metodë për të festuar apo për të shënuar ditën e Alfabetit në kushte pandemie, pa tubime dhe pa grumbullim të shumë njerëzve.

“Nuk është fare e saktë se nuk është shënuar në mënyrë institucionale dhe nuk janë ndarë mjete sepse mjetet ishin aty, por nuk kemi bërë organizime masive për arsye të pandemisë”, është shprehur Grubi.

Ngjarja paraprake

Chiellini dhe Demiral të gatshëm për lojë

Ngjarja e ardhëshme

Gruaja e bën politikën më shumë sociale si vetë natyra e saj

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian