Grubi: Rroga minimale rritet në 18.000 denarë, realizojmë premtimet

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashëksive, Artan Grubi ka dhënë lajmin e madh për qytetarët se nga muaji prill rroga minimale do të jetë 18.000 denarë ndryshe nga ajo që ishte deri më tani 15.200 denarë.

Me kënaqësi ndaj me ju lajmin se në seancën e sotme të Këshillit socio – ekonomik u arrit marrëveshje me Lidhjen e Sindikatave të vendit dhe punëdhënësit që rroga minimale nga 15.140 denarë të rritet në 18 000 denarë.

Miratimi i kësaj mase përfshin rreth 80 000 punëtorë dhe do të fillojë të aplikohet në fillimin e muajit Prill.

Edhe nje premtim i madh nga programi jonë zgjedhor dhe qeveritar përmbushеt në tërësi.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Berisha: Skenari për të bërë Bashën President në vend të Metës, “përplasja” me ndërkombëtarët

Story i radhës

Edhe unë jam me ambasadorin gjerman në Kosovë: Jo, renovimit të shtëpisë së Xhafer Devës!

Të fundit nga