GRUBI: Rrënimi i objektit të egër tek Mavrovasja, vërtetim i një qeverie që nuk toleron paligjshmërinë (

Rrënimi i objektit të paligjshëm tek përmendorja e hasan Prishtinë në afërsi të QT Mavrovajsa ishte hapi i dytë i qeverisë në 100 ditët e saj të para, në bashkëpunim me kryetarin e Komunës së Çairit, Visar Ganiu dhe në bashkëpunim me NP “Rrugët e Maqedonisë”.

Me këtë veprim demonstruam një qeverisje ndryshe, një qeverisje e cila nuk toleron paligjshmërinë, nuk toleron korrupsionin dhe një qeverisje transparente para qytetarëve. Kështu deklaroi zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në emisionin Klan Debat me gazetarin Selajdin Xhezairi.

Ngjarja paraprake

GRUBI: Rrënimi i objektit të egër tek Mavrovasja, vërtetim i një qeverie që nuk toleron paligjshmërinë (VIDEO)

Ngjarja e ardhëshme

GRUBI: Opozita “bashkim-vëllazërim” midis ASH-së, Alternativës dhe VMRO-së destruktive dhe e pa ide (VIDEO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian