GRUBI: Qeveria në 100 ditët e para shembi shumë TABU (VIDEO)

Vendimi i parë i kësaj qeverisjeje ishte institucionalizimi dhe sistematizimi i zëvendëskryeministrit të parë si pozitë përmes ndryshimit të rregullores së Qeverisë dhe instalimit të kësaj pozite e cila drejt për drejt e zëvendëson kryeministrin në mungesë të tij dhe është i vetmi person që zëvendëson atë duke udhëhequr edhe seancat e Qeverisë, duke firmosur dhe vendime të Qeverisë të cilat do të arritën dhe ndoshta të mos e teproj, një të tretën e seancave që janë mbajtur në këto 100 ditë të para të Qeverisë, i ka udhëhequr zëvendëskryeministri i parë. Me këtë u thyen shumë tabu në funksionimin e Qeverisë. Kështu është shprehur në emisionin Klan Debat me gazetarin Selajdin Xhezairi, zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi.

 

Linku i videos: https://www.facebook.com/watch/?v=2813156882340677

Ngjarja paraprake

Mësoni çfarë ndodh me stomakun tuaj nëse konsumoni këto perime

Ngjarja e ardhëshme

Kina kërkon të ndryshojë historinë e origjinës së COVID: Rasti i parë mund të jetë zbuluar në…

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian