GRUBI: Presim të formohet Qeveria e Kosovës dhe menjëherë të vazhdojmë bashkëpunimin

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi gjatë një interviste për emisionin Info Magazine të televizionit Klan Kosova ka thënë se dora jonë e bashkëpunimit është e shtruar që në interes të qytetarëve të të dyja vendeve tona të bëjmë projekte, në veçanti ato të cilat i kemi prioritare siç është rruga Prizren-Tetovë, heqja e kufirit në Bllacë midis dy vendeve tona, të bëjmë One Stop Shop, të lidhim gazifikimin midis dy vendeve tona pasi që tashmë ka filluar ndërtimi i rrjetit gazifikues nga Maqedonia e Veriut për Kosovë, të bëjmë një qendër të përbashkët turistike në Brezovicë dhe Kodër të Diellit, këto janë potenciale të jashtëzakonshme të bashkëpunimit.”

Ngjarja paraprake

Trubin: Nuk jam Donnarumma i Ukrainës

Ngjarja e ardhëshme

Rrëmuja me specializantët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian