Grubi: Personat me Sindrom Down duhet të trajtohen të barabartë në çdo sferë

Zëvendëskryeministri i parë i RMV-së, Grubi në rrjetin social facebook ka shkruar për 21 Marsin – Dita Ndërkombëtare e personave me Sindrom Down.

“21 Marsi është një shkëndijë vetëdijësimi për mbarë njërëzimin për të vendosur në praktikë të përditshme vlerat e humanitetit dhe të gjitha mekanizmat e përkujdesit, si moral ashtu edhe insitucional, në shërbim të të drejtave të personave me sindromën Down dhe trajtimin e tyre të barabartë në çdo sferë të jetës shoqërore. Le të jemi çdo ditë misionarë të palodhshëm në kauzat е mëdha humane për një shoqëri gjithëpërfshirëse që nuk pranon paragjykimin dhe diskriminimin!”, ka shkruar Grubi në facebook.

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/515108963311960

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sa i përhapur është racionimi në Rusi?

Story i radhës

Kovaçevski: Me mbështetjen e Qeverisë kompanitë vendore realizojnë investime të reja dhe punësime

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish